fbpx
Przejdź do treści

Zostawcie in vitro – protest w Łodzi [zdjęcia]

Łódź protest kobiet Zostawcie IN VITRO

Pani Ilona Beck postanowiła w ramach kobiecych protestów podkreślić temat in vitro, przygotowała baner: ZOSTAWCIE IN VITRO. (tu przeczytacie rozmowę z nią). Pani Ilona opowiedziała nam jak przebiegł protest w Łodzi i czy ktoś się przyłączył.

Była moc

Zrobiłam kilka banerów i tylko parze dobrych samarytan zawdzięczam, że doszłam do celu. Pomogli mi, gdy toczyłam się z transparentami po ulicy i błagałam, żeby nie było ostrych porywów wiatru.

Łódż protest kobiet Zostawcie in vitro

fot. Marta Żmudzka

Tak jak się spodziewałam,  nikt z obecnych ani przyszłych pacjentów się nie pojawił. Całe szczęście mogłam liczyć na moje koleżanki, są kochane i niezastąpione. Byłam wzruszona. Odnalazlysmy wspaniałą babcię dzięki in vitro, która poniosła jeden z transparentów. Była moc! Było wspaniale! Specjalne podziękowania również dla odważnej Pani, która zgodziła się ponieść jeden z naszych transparentów

Łodź-2 października 2016 - protest kobiet - Zostawcie IN VITRO

Nikt nie podszedł

Jeszcze nie podano oficjalnych danych na temat liczby osób, trudno mi więc powiedzieć, czy było nas dużo. Na scenie było głównie o aborcji, trochę o prawach rozrodczych, padło też hasło in vitro. Tylko raz. Niestety szczegółów nie znam. Nasz Bocian miał kogoś szukać, kto powiedziałby na ten temat, ale chyba akcja się nie powiodła. Niestety nie dostałam się bliżej pod scenę. W wieczornych wiadomościach więc nas nie widać. Żadne media też nie były dla nas łaskawe. Nikt nie podszedł i nie zapytał o nic. Z jakiegoś powodu in vitro było dla nich mniej ciekawe niż aborcja. Szkoda.

lodz-2-pazdziernika-protest-kobiet-3

Relacji wysłuchała Jolanta Drzewakowska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Jolanta Drzewakowska

redaktorka naczelna Chcemy Być Rodzicami, jedynego pisma poradnikowego dla osób starających się o dziecko. Z wykształcenia prawniczka i coach. Matka dwójki dzieci.