fbpx
Przejdź do treści

Co umożliwia analizę wyników badań? [WIDEO]

Alab laboratoria na filmie prezentuje funkcjonalność QR kodów, które umożliwiają interpretację i analizę otrzymanych przez pacjentów wyników badań. Chcecie wiedzieć o co chodzi i jak to działa? Obejrzyj!

Jesteśmy ogólnopolską siecią laboratoriów diagnostycznych przeprowadzającą ponad 35 mln badań rocznie. Śledzimy technologiczne nowinki, aby być na bieżąco. Dziś chcemy zaprezentować Państwu funkcjonalność QR kodów, które umożliwiają interpretację i analizę otrzymanych wyników badań.

QR kod, czyli, co umożliwia interpretację i analizę wyników badań?

QR kod znajduje się na sprawozdaniu z badań laboratoryjnych. Aby można było skorzystać z dostępnej funkcji odczytywania QR kodów należy zainstalować aplikację Alab Informator. Po odczytaniu QR kodu, który umieszczony jest na samym dole wyniku, zostają Państwo przekierowani do artykułu dotyczącego wykonywanych badań. Podczas logowania się do aplikacji deklarujecie Państwo czy używacie aplikacji jako lekarz, czy jako pacjent.

Prezentowane artykuły są również dostępne w dwóch wersjach – w wersji podstawowej dla pacjenta jak i rozszerzonej dla lekarza.

Publikacje udostępniane w aplikacji tworzone są przez wykwalifikowanych specjalistów pracujących w Alab laboratoria, którzy śledzą najnowsze doniesienia naukowe w danej dziedzinie i prezentują je w przystępnej dla Państwa formie.

Dużą zaletą jest również to, że odczytanie QR kodu nie wymaga ściągania dodatkowych aplikacji, ponieważ całą czynność możemy wykonać poprzez aplikację Alab Informator korzystając z ikony QR kod w prawym górnym rogu.

Warto przypomnieć, że  Alab Informator to aplikacja, która daje wiele innych możliwości. Pozwala na zapoznanie się z naszą aktualną ofertą, a także stanowi szczegółowe, merytoryczne kompendium wiedzy na temat badań laboratoryjnych wykonywanych w Alab laboratoria. Oferujemy narzędzie, które jest intuicyjne, proste w obsłudze i przyjazne dla użytkowników, dzięki czemu każdy może zasięgnąć informacji na temat wybranego badania. Aplikacja mobilna obejmuje wszystkie badania dostępne w laboratoriach Alab i w zależności od miejsca wykonania badania m.in. jaki materiał pobrać na badanie, jaki jest czas wykonania badania, czy są jakieś specjalne wymagania dotyczące pobrania i transportu materiału biologicznego, a także jaka jest metoda wykonania i wartości referencyjne.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że ważnym aspektem dla pacjenta jest również dostęp do artykułów poprzez założenie konta pacjenta na stronie www.alablaboratoria.pl w zakładce Wyniki online. Po założeniu konta pacjenta można dołączać pobierane wyniki badań do swojego archiwum, a strona dopasuje automatycznie artykuły do wykonanych badań.

Mamy nadzieję, że dostępne funkcje pomogą Państwu w zrozumieniu swoich wyników badań jeszcze przed konsultacją z lekarzem. Lekarzom korzystającym z aplikacji polecamy zapoznanie się z wiedzą dostarczaną przez naszych specjalistów.


Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane przez podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.