fbpx
Przejdź do treści

Złożone źródło folianów – najnowsze doniesienia

actifolin

W badaniach naukowych stwierdzono, że w niektórych przypadkach kobiety mogą mieć problem z przyswajaniem odpowiedniej ilości zwykłej formy kwasu foliowego. Dlatego specjaliści zalecają, by wszystkie przyszłe mamy stosowały złożone źródło folianów – zwykły kwas foliowy oraz aktywną formę folianu.

Pomimo obowiązującego od 1997 roku Programu Pierwotnej Profilaktyki Wad
Cewy Nerwowej
, w Polsce wciąż przychodzi na świat bardzo dużo noworodków
obciążonych wadami cewy nerwowej. Najnowsze badania naukowe wykazały, że na taki stan rzeczy bardzo duży wpływ mają problemy z prawidłowym metabolizmem tradycyjnego kwasu foliowego (składnika zabezpieczającego przed ww. wadami), które mogą dotyczyć aż co drugiej kobiety. By kwas foliowy mógł być w pełni wykorzystany przez nasz organizm, musi przejść w nim odpowiednie przemiany, dzięki którym przybierze aktywną formę.

Niestety, jak się okazuje, u ok. 50% kobiet procesy te nie zachodzą prawidłowo, w związku z czym kwas foliowy – nawet jeśli jest przez kobietę regularnie przyjmowany – nie jest odpowiednio metabolizowany, co może mieć wpływ na wady cewy nerwowej, które mogą powstać u płodu w ciągu pierwszych 28 dni ciąży. Dlatego eksperci, po przeanalizowaniu wyników najnowszych badań naukowych, doszli do wniosku, że idealnym rozwiązaniem jest stosowanie przez kobiety w ciąży, a także wszystkie dopiero planujące potomstwo, złożonego źródła folianów – zwykłego kwasu foliowego oraz aktywne formy folianu, która, aby zostać prawidłowo przyswojona, nie musi przechodzić w naszym organizmie żadnych przemian, tylko jest od razu gotowa do wykorzystania.

Według rekomendacji ekspertów, w celu profilaktyki wad cewy nerwowej u płodu, wszystkie przyszłe mamy (kobiety planujące ciążę i w ciąży), a także kobiety w wieku rozrodczym, które mogą zajść w ciążę, powinny codziennie przyjmować 0,4 mg zwykłego kwasu foliowego oraz 0,4 mg aktywnej formy folianu.

Kobiety w ciąży i wszystkie planujące potomstwo, które kiedyś już urodziły dziecko z wadą cewy nerwowej, ilość złożonych folianów muszą zwiększyć do 4 mg na dobę: 2 mg kwasu foliowego oraz 2 mg aktywnej formy folianu. Dawkę tę powinny także przyjmować kobiety otyłe oraz stosujące leki przeciwpadaczkowe.

Złożone źródło folianów – tradycyjny kwas foliowy oraz wysoko przyswajalny folian najnowszej IV generacji znajdziemy w suplemencie ActiFolin®. Stworzono go specjalnie z myślą o wszystkich przyszłych mamach, które nie są pewne, czy właściwie przyswajają kwas foliowy. Jest dostępny w dwóch wersjach: z dawką 0,8 mg złożonych folianów dla kobiet planujących ciążę i w ciąży oraz 2 mg złożonych folianów (w zalecanej dziennej porcji dwóch tabletek) dla kobiet z grup ryzyka, wymagających wyższego dawkowania.

Jeśli nie jesteś pewna, czy właściwie przyswajasz kwas foliowy, koniecznie zamień zwykły kwas foliowy na ActiFolin®.

Badania potwierdzają: 87% kobiet starających się o dziecko bezskutecznie od 4 lat, zaszło w ciążę po 3 miesiącach suplementacji aktywną formą folianu najnowszej IV generacji. Taka forma zawartą jest w preparacie ActiFolin®.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.