fbpx
Przejdź do treści

Wiele wymiarów płodności mężczyzny. Eksperci naukowo o zaburzeniach zdrowia prokreacyjnego

Elegancko ubrany mężczyzna 'Ilustracja do tekstu: Sympozjum Zdrowie prokreacyjne mężczyzny
Fot. Pixabay.com

Rola diety w staraniach o dziecko, wpływ czynników środowiskowych i chorób endokrynologicznych na męską płodność i profilaktyka zdrowia reprodukcyjnego – to jedne z licznych tematów, które zostaną poruszone podczas sympozjum naukowego „Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego”.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 25 lutego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym pod hasłem „Zdrowie prokreacyjne mężczyzny – profilaktyka, diagnostyka i terapia zaburzeń męskiej płodności”.

Zdrowie prokreacyjne mężczyzny w ujęciu interdyscyplinarnym

W programie całodziennego wydarzenia znajdą się specjalistyczne wykłady dotyczące męskiej płodności. Poprowadzą je specjaliści m.in. z dziedziny urologii, andrologii, seksuologii, genetyki, ginekologii i położnictwa. Dla zainteresowanych osób przewidziano też wykłady eksperckie, m.in. o roli mężczyzny w naturalnym planowaniu potomstwa i wpływie metod rozpoznawania płodności na relację.

– Pragniemy zaprezentować wielowymiarowość zdrowia i płodności mężczyzny: od momentu jego życia wewnątrzmacicznego, a nawet wcześniej (programowanie rodzicielskie), poprzez okres wzrostu i kształtowania się jego zdolności prokreacyjnych, aż do czasu senium – zapowiadają organizatorzy.

Powyższe zagadnienia zostaną przedstawione nie tylko z perspektywy lekarza, ale też pacjenta i osób, które biorą udział w jego rozwoju (m.in. rodziców, nauczycieli). Podczas sympozjum odbędzie się również sesja, w której sami mężczyźni opowiedzą o swoim zdrowiu i seksualności.

Sympozjum „Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego” organizowane jest przez Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny oraz sześć polskich organizacji nauczających i promujących naturalne planowanie rodziny i ekologiczną prokreację.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.zdrowie-prokreacyjne.wum.edu.pl.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Natalia Łyczko

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktorka i korektorka – z zawodu i pasji. Miłośniczka kawy, kotów i podróży.