fbpx
Przejdź do treści

Zdjęcia z narodzin – razem damy radę! Fotografki porodowe w obliczu epidemii

Anna Wibig obiektywnie najpiękniejsze
Zdjęcie archiwalne z pierwszego porodu Anny Wibig – fot. mąż fotografki

Wiele wydarzeń w życiu można przełożyć, ale narodzin dziecka nie. Obecnie, w stanie zagrożenia epidemiologicznego, w wielu szpitalach porody rodzinne zostały wstrzymane oraz zakazano odwiedzin. Czy to oznacza, że nie będziemy miały żadnej pamiątki fotograficznej z dnia narodzin? Niekoniecznie! Z inicjatywy fotografki porodowej Ani Wibig powstała akcja #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade.

Anna Wibig z Obiektywnie Najpiękniejsze poprzez media społecznościowe ogłosiła niezwykłą akcję:

Kochane Kobiety wiem, że narodziny dziecka nie będą wyglądać tak, jak sobie planowałyście. Pewnie jesteście zmartwione, może nawet przerażone jak to będzie bez męża/partnera/douli. Niestety nie da się przełożyć narodzin na czas, kiedy skończy się zakaz porodów rodzinnych.

Jestem jednak przekonana, że nawet w tym czasie poród możecie przeżyć pięknie i można go również zapamiętać najpiękniej, jak to jest możliwe. Dlatego zrodził się w mojej głowie pomysł akcji „Zdjęcia z narodzin – razem damy radę” (#zdjeciaznarodzin_razemdamyrade ), do której dołączyły fotografki ze Społeczności Zaufanych Fotografek Porodowych oraz inne fotografki dziecięce i rodzinne.

Kobiety, które obecnie rodzą dzieci, mogą wysłać kilka zdjęć z narodzin do wybranej fotografki biorącej udział w akcji. Znajdziesz je, wpisując na Facebooku hasztag akcji #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade. Fotografki podejmą się nieodpłatnie profesjonalnej obróbki zdjęć tak, aby wydobyć z nich całe możliwe piękno. Jeśli ktoś będzie chciał się odwdzięczyć za ich prace, może wpłacić datek na Fundację Rodzić po Ludzku.

Co zrobić, żeby wziąć udział w akcji:

❤️ Poproś położną, bądź kogoś z personelu o zrobienie kilku zdjęć podczas narodzin lub w pierwszej dobie (najlepiej ustaw format RAW, bądź DNG w aparacie/smarfonie).

❤️ Wybierz 3-5 ujęć najlepszych wg Ciebie.

❤️ Wybierz fotografkę, która bierze udział w akcji. Skontaktuj się z nią i ustalcie, jak możecie przesłać jej zdjęcia do edycji.

❤️ W post produkcji fotografka zrobi, co będzie możliwe, żeby podkreślić piękno tych chwil na wybranych przez siebie zdjęciach, które jej prześlesz.

❤️ Jeśli będziesz chciała się odwdzięczyć za pracę fotografki, wpłać dowolny datek na konto Fundacji Rodzić po Ludzku z tytułem naszej akcji w opisie przelewu.

❤️ Zdjęcia nie będą publikowane ani używane przez fotografki w żadnym celu, chyba że wyrazisz na to zgodę.

❤️ Jeśli będziesz sama publikować takie zdjęcie, to oznacz go hashtagiem #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade.

Więcej o założeniach akcji dowiesz się tutaj:

ZDJĘCIA Z NARODZIN – RAZEM DAMY RADĘ

#zdjeciaznarodzin_razemdamyradeKochane Kobiety wiem ze narodziny dziecka nie będą wyglądać tak jak sobie planowalyscie. Pewnie jesteście zmartwione, może nawet przerażone jak to będzie bez męża/partnera/douli. Niestety nie da się przełożyć narodzin na czas kiedy skonczy się zakaz porodów rodzinnych.Jestem jednak przekonana że nawet w tym czasie poród możecie przeżyć pięknie i można go również zapamiętać najpiękniej jak to jest możliwe. Dlatego zrodził się w mojej głowie pomysł akcji "Zdjecia z narodzin – razem damy radę" (#zdjeciaznarodzin_razemdamyrade ) do której dołączyły fotografki ze Społeczności Zaufanych Fotografek Porodowych oraz inne fotografki dziecięce i rodzinne.Niestety fotografki w tych dniach też nie będą mogły Wam towarzyszyć. Natomiast w ramach naszej akcji podejmiemy się profesjonalnej obróbki zdjęć które zrobicie same, dzięki położnej albo dzięki mamie na łóżku obok na poporodowej. Zdjęcia moga być zrobione podczas oczekiwań na dziecko, z narodzin bądź z pierwszych chwilach po narodzinach – w szpitalu albo z porodu domowego. Chcemy użyć swoich najlepszych umiejętności w post produkcji i wydobyć z tych zdjęć możliwe najpiękniejszą pamiątke, która ozdobi Wasze domowe albumy. Uruchamiamy możliwość wysyłania do nas kilku ujęć, które my w ramach solidarności z Wami poddamy edycji. Będzie nam bardzo miło jeśli w ramach solidarności z kobietami, jako formę podziękowania za nasza pracę zechcecie przekazać dobrowolny datek na Fundację Rodzić po Ludzku. Szczegóły w LiVE ❤️ w komentarzach pod Live znajdziecie skrót zasad akcji dla Mam, dla Fotografek/fotografów, linki do fotografek/fotografów którzy biora udział oraz pomoc jak zrobić zdjęcie w formacie RAW (DNG). W razie pytań piszcie! Fotografek szukajcie tez po hashtagu #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade

Opublikowany przez Obiektywnie najpiękniejsze Piątek, 13 marca 2020

O fotografii porodowej pisaliśmy niedawno w magazynie Chcemy Być Rodzicami. Polecamy wywiad „Fotografia porodowa od drugiej strony obiektywu” z numeru styczniowego magazynu >> KLIK << . Od dziś w promocyjnej cenie 1 zł!

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.