Czasami, żeby oderwać się od problemów, wystarczy sięgnąć po dobrą opowieść. Oto siedem powieści, w których odkryjemy, że chęć posiadania dziecka może być siłą budującą, ale także niszczącą.
https://www.chcemybycrodzicami.pl/wp/wp-content/uploads/2016/07/pop-up-foto.jpg
Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.
Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.
Zimowa pogoda sprzyja zakopaniu się pod kocem z gorącą herbatą i dobrą książką oraz zanurzeniu się w inny świat. Oto książki o niepłodności, które warto przeczytać.
Lolly Winston – „Szczęście za dodatkową opłatą” wyd. Sonia Draga
Ted i Elinor Mackey są zgodnym małżeństwem, ale pewnego dnia przypadek sprawia, że Elinor podsłuchuje rozmowę męża z kochanką. Zmęczona latami starania się o dziecko i przechodzeniu przez zabiegi in vitro i inseminacje, odkrywa, że nie jest to najgorsza wiadomość w życiu.
Jej dążenie do jak najszybszego wyjaśnienia sytuacji doprowadza do konfrontacji, w wyniku czego mąż zrywa ze swoją kochanką, instruktorką fitness.
Czy będzie to nowy początek dla małżonków czy nowy początek dla Elinor? Warto sprawdzić.
Zobacz też: 10 filmów o niepłodności. Musisz je zobaczyć!
Colleen Hoover – „Wszystkie nasze tajemnice” wyd. Otwarte
Czy można zbudować miłość na zgliszczach poprzedniej relacji? Quinn i Graham poznają się w niezbyt sprzyjających okolicznościach – ich partnerzy mają romans.
Proces pocieszania i roztrząsania okoliczności zdrady kończy się ślubem. Niestety, nie uchroni to pary przed problemami – Quinn nie może zajść w ciążę i oddala się od męża, który z kolei nie potrafi przełamać muru obojętności żony.
Małżonków wydaje się łączyć tylko wspomnienie początków miłości, chociaż czytelnicy nie mają wątpliwości, że łączy ich płomienne uczucie. Czy potrafią się otworzyć, wybaczyć sobie krzywdy i zacząć od nowa?
Michelle Obama – Becoming. Moja historia. wyd. Agora
Była Pierwsza Dama USA w swojej autobiografii opowiedziała o poronieniu i problemach z zapłodnieniem – o tym, że 20 lat temu straciła ciążę i oboje z mężem zdecydowali się na in vitro. Dzięki tej metodzie przyszły na świat córki Michelle i Obamy – Malia i Sasha.
W książce Michelle Obama przekonuje, że kiedy w grę wchodzą czynniki biologiczne, a para pragnie dziecka, nie ma się nad czym zastanawiać – tematy takie jak in vitro nie powinny być tematem tabu.
„Najgorszą rzeczą, jaką robimy jako kobiety, to nie dzielenie się tym, co przeżywamy i jak faktycznie funkcjonuje nasze ciało” – mówi Pierwsza Dama. I my się z Nią zgadzamy.
Zobacz też: Michelle Obama o poronieniu, in vitro i niepłodności. Poruszające wyznanie pierwszej damy
M.L. Stedman – Światło między oceanami wyd. Albatros
Historia pary, żyjącej na jednej z niezamieszkanych australijskich wysp. Tom Sherbourne wciąż nie radzący sobie ze wspomnieniami I wojny światowej, w której brał udział, decyduje się na przyjęcie posady latarnika na Janus Rock, dokąd wyjeżdża ze swoją żoną Isabel.
Oboje pragną dziecka, ale po dwóch poronieniach i urodzeniu martwego chłopca, Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dzieci. Popada w depresję, kiedy pewnego dnia do brzegów wysepki przybija łódź z niemowlęciem i martwym mężczyzną. Czy kierując się wyborem serca, a nie moralnością, uda się im wieść szczęśliwe życie?
Liane Moriarty – „Moja wina, twoja wina” – Moriarty Lane wyd. Prószyński i S-ka.
Autorka „Wielkich kłamstewek” tym razem porusza wiele tematów m.in. bezpłodność. Tę obyczajową powieść o problemach australijskich par czyta się jak thriller. Na grillu spotykają się trzy pary: małżeństwo z dwiema córeczkami, rozwodnik związany z byłą striptizerką i para, która marzy o dziecku.
Mimo początkowej wielkiej sympatii, spotkanie kończy się prawie tragicznie – autorka w nielinearny sposób przedstawia swoich bohaterów, których całościowy obraz poznajemy dopiero na końcu.
Moriarty po raz kolejny udowadnia, jak świetnie potrafi obserwować rzeczywistość i to, co dzieje się z ludzkimi emocjami.
Zobacz też: Książki o in vitro. Poznaj listę najważniejszych pozycji
Eowyn Ivey – Dziecko śniegu Wyd. Pascal
Przepiękna opowieść o pragnieniu posiadania dziecka, inspirowana rosyjską baśnią.
Jack i Mabel przeprowadzają się na Alaskę, chcąc rozpocząć nowe życie z dala od ludzi. Pewnego dnia robią ze śniegu postać dziewczynki. Rano odkrywają, że postaci już nie ma, zostały tylko ślady małych stóp, a wśród drzew dostrzegają zarysy postaci.
Kiedy dziewczynka pojawia się w ich domu, ich życie już nigdy nie będzie takie samo. To opowieść, w której mieszają się baśń z rzeczywistością, a wiara w cuda okazuje się sposobem na życie.
Celeste Ng – Małe ogniska wyd. Papierowy Księżyc
Shaker Heights, miasteczko jak z katalogu, w którym wszystko zostało zaplanowane i Elena Richardson, jedna z bohaterek powieści, która świetnie wpisuje się w miejsce, w którym mieszka. Jej życiowe credo to trzymanie się zasad, dlatego kiedy wynajmuje dom Mii Waren – artystce i samotnej matce oraz jej córce – sztywne reguły rozsypują się, jak domek z kart.
Ta powieść o wielkiej sile matczynej miłości, o adopcji, i o tym, na jakie niebezpieczeństwo narażamy swoje życie, kiedy chodzimy tylko wytyczonymi wcześniej drogami.
Tu kupisz e-wydanie magazynu Chcemy Być Rodzicami