fbpx
Przejdź do treści

Zakochała się w dawcy nasienia!

„Jestem zdrowy i szczęśliwy” – to opis, który sprawił, że 42-letnia Aminah Hart zakochała się w dawcy nasienia. Dziś są już małżeństwem i mają dziecko z in vitro.

Aminah Hart urodziła się w Londynie, ale mieszka w Australii. W wieku 42 lat zdecydowała się na dziecko. Wcześniej urodziła dwóch synów, jednak wada genetyczna dziedziczona w jej rodzinie doprowadziła do ich śmierci. Hart była nieugięta, postanowiła poddać się in vitro. Ojcem dziecka miał zostać anonimowy dawca z banku nasienia. Podczas poszukiwań natrafiła na prosty opis jednego z mężczyzn – „jestem zdrowy i szczęśliwy”. Trzy słowa złapały Aminah za serce.

Wybrała hodowcę bydła. Zabieg in vitro okazał się udany, kobieta zaszła w ciążę i urodziła zdrową dziewczynkę. Gdy Leila przyszła na świat jej mama zapragnęła, żeby córka poznała swojego ojca. Bank nasienia zgodnie z obowiązującymi procedurami uprzedził mężczyznę o tym fakcie. Ten wyraził zainteresowanie inicjatywą. Cztery dni po pierwszych urodzinach Leilii Scott Andersen wyruszył na spotkanie z córką. – To było surrealistyczne! – wspomina – Leila wyglądała jak inne moje dzieci, jak ja – była niebieskooką blondyneczką – dodaje. Aminah i Scott umówiali się na spotkania co miesiąc. Oboje dotrzymywali terminów, ale z czasem zaczęło między nimi iskrzyć. Andersen poprosił Hurt o rękę, a ta przyjęła oświadczyny.

E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj!

Weronika Tylicka

Gazeta.pl

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.