fbpx
Przejdź do treści

Za czym tęskni twoje serce?

tęsknota
fot. 123rf.com

Każdy w swoim życiu doświadczył kiedyś tęsknoty. Czy była ona przyjemna? Zapewne nie. Prawdopodobnie jednak uczucie to pokazało ci, jakie aspekty w twoim w życiu są dla ciebie ważne, na co trzeba zwrócić uwagę oraz nad czym popracować.

Tęsknota jest wyrazem miłości, przywiązania oraz przynależności do rodziny, przyjaciół. Jeśli tęsknisz, to znaczy, że ktoś w twoim życiu jest bardzo ważny i chcesz być teraz z tą osobą, cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, celebrować życie. Może tęsknisz za miejscem, w którym chciałbyś teraz być, za odpoczynkiem bądź też za rzeczami, które kochasz robić, a dawno już ich nie robiłeś. Dlaczego? Zapytaj sam siebie. Co sprawiło, że porzuciłeś czynności sprawiające ci radość, odłożyłeś swoje pasje na bok, zaniedbałeś kontakt z bliską osobą? To twoje decyzje wpływają na twoje życie. Tęsknota pokazuje ci jedynie, co jest ważne, jeśli jej posłuchasz i podejmiesz odpowiednie działania, zmienisz stan, w jakim się znalazłeś, i odczujesz radość i spokój. 

Tęsknota, czyli spotkanie

Z czym wiąże się tęsknota? Kiedy pozwalasz sobie na odczuwanie tęsknoty, to tak naprawdę spotykasz się sam ze sobą, ze swoją wrażliwością, stajesz się bezbronny. Otwierając się przed samym sobą oraz doświadczając w pełni swoich uczuć, odkrywasz swoją najdelikatniejszą część i pozwalasz, by ujrzała światło dzienne. Oczywiście na co dzień uparcie ją chowasz i otaczasz pancerzem ochronnym, by nikt nie miał do niej dostępu, by nikt nie mógł cię skrzywdzić. Jednak właśnie to wrażliwe miejsce jest bardzo ważne i niesie ze sobą pewną informację. Koniecznie go posłuchaj, nie musisz się tym z nikim dzielić. Zapytaj: „Co ważnego chcesz mi powiedzieć, serce? Czego potrzebujesz do szczęścia?”. Bądź cierpliwy i poczekaj, aż odpowiedź sama przypłynie do ciebie. Serce dokładnie wie, czego potrzebujesz, każdego dnia mówi do ciebie, jeśli go nie słuchasz, zaczynasz odczuwać nieprzyjemne stany emocjonalne, jest ci niewygodnie. Prawdopodobnie zrzucasz winę na pogodę lub sytuację w pracy, ale w głębi duszy wiesz, że tak naprawdę nie o to chodzi.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.