fbpx
Przejdź do treści

Wyjątkowe bliźnięta o różnych kolorach skóry – niesamowita historia chłopców z Nigerii

Wyjątkowe bliźnięta o różnych kolorach skóry – niesamowita historia chłopców z Nigerii
Fot - screenInstagram Daniel and David

Stacy i Babajide, ciemnoskóre małżeństwo z Lagos, przywitało na świecie dwóch synów. Bliźnięta, Daniel i David, którzy mimo iż urodzili się zaledwie kilka minut po sobie, są zupełnie inni – zarówno pod względem charakteru, jak i wyglądu. Poznajcie historię dwóch, małych, uroczych Nigeryjczyków.

Zaskakujące zakończenie

31-letnia Nigeryjka Stacy, urodziła bliźnięta – Daniela i Davida. Jednak tego, czego doświadczyła podczas porodu, zupełnie się nie spodziewała. Mimo iż chłopcy są bliźniętami, rodzice nie mają żadnego problemu z odróżnieniem ich od siebie – Daniel ma ciemną skórę i czarne kręcone włosy, podobnie jak jego starsza, 5-letnia siostra Demilade, z kolei David ma białą skórę i blond loki.

Stacy, postanowiła podzielić się tą jakże niesamowitą historią ze światem, zakładając konto na Instagramie – chłopcy mają już prawie 22 tysięce obserwujących!

„Gdy byłam w ciąży, nie wiedzieliśmy o różnicach. USG tego nie wykazało, dlatego była to dla nas ogromna niespodzianka, niesamowity moment, kiedy pierwszy bliźniak (Daniel) pojawił się na świecie z czarnymi włosami, a drugi bliźniak (David) ze złotymi włosami (…)” – mówi Stacy, której słowa cytuje boredpanda.

Tata chłopców bardzo się ucieszył, kiedy po raz pierwszy zobaczył synów. Przez 10 minut stał i wpatrywał się w swoje dzieci, a Davida czule, już od samego początku, nazwał „złotym”.

Wyjątkowe bliźnięta – czym jest albinizm?

David urodził się z albinizmem, dziedziczną chorobą genetyczną, spowodowaną brakiem melaniny – pigmentu skóry, włosów i oczu. Co ciekawe, chłopiec ma jasną skórę, cudowne złote loki i brązowe oczy, jego tęczówka nie jest wybarwiona jak w większości przypadków. Na szczęście maluch nie zmaga się z żadnymi problemami zdrowotnymi.

Omawiana przypadłość występuje we wszystkich grupach etnicznych i rasowych, jednak poziomy pigmentacji mogą się różnić w zależności od jej rodzaju. Mimo iż odsetek osób żyjących z albinizmem w Nigerii jest jednym z najwyższych na świecie, to jak dowodzą statystki, osoby te nadal są dyskryminowane ze względu na inny kolor skóry. Stacy, do tej pory nie spotkała się z negatywnymi komentarzami i mamy nadzieję, że chłopca nigdy nie spotka żadna przykrość związana z jego niezwykle rzadką chorobą.

„Mają dwie różne, niesamowite osobowości, mają już ponad rok, chodzą i są bardzo zabawni” – powiedziała mama chłopców.

Daniel jest bardziej ekspresyjny, podczas gdy David jest obserwatorem. Obaj są bardzo dociekliwi. Daniel jest smakoszem, podczas gdy David jest dość wybredny (…) obaj są energiczni.

Stacy, mama chłopców || boredpanda

Ci wyjątkowi chłopcy, niedawno świętowali swoje 1. urodziny – życzymy im wszystkiego co najpiękniejsze, a równie wyjątkową i wzruszającą  historię, tym razem trojaczków, możecie przeczytać TUTAJ.

13 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości Albinizmu, który został ustanowiony przez ONZ w 2015 roku. Ważne informacje o tym schorzeniu oraz problemie dyskryminacji osób, które się z nim rodzą, znajdziesz tutaj: Albinizm – nie duchy lecz ludzie.

Źródło: boredpanda / Instagram Daniel and David

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Klaudia Kierzkowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, miłośniczka podróży, teatru i włoskiej kuchni.