fbpx
Przejdź do treści

Wszystko o bioenergoterapii

Czym jest, jak działa i czy może pomóc w leczeniu niepłodności – dowiedz się z tekstu Piotra Fąfary.

Czym jest bioenergoterapia?

Bioenergoterapia to nauka i sztuka związana z pracą na ciele energetycznym człowieka, czyli tzw. matrycy energetycznej. Matryca energetyczna to odwzorowanie ciała fizycznego w energii. Jest też nazywana polem bioplazmatycznym lub po prostu aurą. W skład tej matrycy energetycznej wchodzą również czakry, czyli ośrodki, które kontrolują i energetyzują główne narządy w ciele fizycznym, oraz kanały energetyczne zwane meridianami, które rozprowadzają energię życiową po całym organizmie.

Jak to działa?

Częstym błędem jest stwierdzenie, że bioenergoterapeuta leczy, oddziałując swoją energią biologiczną. Bioenergoterapeuta jest tylko przekaźnikiem Boskiej Energii Życiowej, dlatego też nie leczy samodzielnie, lecz jest narzędziem w rękach Boga, od którego pochodzi uzdrowienie. Każdy człowiek może otwierać się na Boską Energię za pomocą zmiany przekonań i myśli. W ten sposób dochodzi do cudownych samouzdrowień. Często jednak potrzebny jest bioenergoterapeuta, bo okazuje się, że z jakichś powodów człowiek nie może pobierać tej energii samodzielnie. Przyczyną bywa bardzo duże osłabienie czakr, które nie są w stanie wykonywać swoich zadań, nagromadzenie energii chorobowej uniemożliwiającej odpowiednią pracę energetyki lub inne, bardziej indywidualne sytuacje.  

W ciele energetycznym będącym odwzorowaniem ciała fizycznego człowieka mogą powstawać różnego rodzaju blokady energetyczne, może też koncentrować się w nim energia chorobowa, która w jakiś sposób dysharmonizuje system cyrkulacji energii.

Oczywiście w niektórych przypadkach pojawiają się osoby obdarzone bardzo wysokim poziomem wibracji, co może wpływać w sposób leczniczy na osobę potrzebującą wsparcia. Kluczowym elementem jest intencja i miłość wychodząca z pola energetycznego serca.

Ciało człowieka ma samo z siebie bardzo dużą zdolność samoleczenia. Dzięki temu często zdarza się, że człowiek nie biorąc żadnych leków, wychodzi z choroby. Chociażby gorączka jest oznaką, że organizm sam zaczyna sobie radzić ze schorzeniem. Bioenergoterapia jest uzupełnieniem metod konwencjonalnych. Celem jest powrót do zdrowia, czyli równowagi energetycznej.

Leczenie poprzez energię

Bioenergoterapeuta jest przekaźnikiem, który kieruje energię do pacjenta. Dzięki łatwości w kumulowaniu i przekazywaniu energii może on pomagać innym poprzez przekazywanie Boskiej Energii. W różnych kulturach bywa ona nazywana w bardzo różny sposób – Praną czy energią Chi.

Bioenergoterapeuta za pomocą technik oczyszczania i energetyzowania doprowadza do stanu, w którym organizm może bez przeszkód realizować proces samoleczenia, i w znaczący sposób przyspiesza go.

Bioenergoterapeuta – zawód dla każdego?

Każdy człowiek ma zdolność pobierania i przekazywania energii. Są jednak osoby obdarzone większą łatwością zarówno w posługiwaniu się tymi zdolnościami, jak i pojmowaniu wiedzy powiązanej z tą sztuką. Bioterapeutą może zostać osoba wrażliwa, o rozwiniętym zmyśle empatii, jednak moim zdaniem najważniejszą cechą jest zwykła dobroć, chęć niesienia pomocy.

Jeżeli ktoś rozpocznie pracę nad sobą, swoimi przekonaniami i postrzeganiem świata, jest na dobrej drodze do zostania energoterapeutą. Ostatnimi czasy organizuje się coraz więcej kursów dla bioenergoterapeutów, wiedza staje się bardziej dostępna. Poza odbyciem nauki u Mistrza najważniejsza jest praktyka, najistotniejsze jest bowiem to, jak sam bioenergoterapeuta realizuje wyższe idee. To nie tylko zawód, lecz także ścieżka życiowa.

Bioenergoterapia a leczenie niepłodności

Bioenergoterapia nie ma na celu zastępowania konwencjonalnych metod leczenia problemów zdrowotnych. Niepłodność może być spowodowana słabością organizmu, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, lecz to nie koniec ewentualnych przyczyn. Istnieją techniki, które wspierają regenerację i wzmocnienie organów płciowych, dlatego bioenergoterapia jest bardzo pomocna w procesie leczenie niepłodności. Na niepłodność może się składać bardzo wiele czynników, ważne jest więc indywidualne podejście do pacjenta w szerokiej perspektywie. Nasienie mężczyzn jest coraz słabsze. Wynika to z faktu, że przestrzeń, w której żyjemy, jest coraz bardziej toksyczna. Odżywiamy się przetworzonym jedzeniem. Mała ilość spożywanych warzyw i owoców nie sprzyja procesom usuwania toksyn z organizmu.

Najważniejsze na drodze ku zdrowemu i pełnemu życiu jest to, co robimy każdego dnia. Nawyki myślowe i żywieniowe mają kluczowe znaczenie w procesie wychodzenia z każdej choroby. To, jak odpoczywamy, jak spędzamy wolny czas, to wszystko ma wpływ na stan zdrowia. Mamy ciało fizyczne i ciało energetyczne. Oba te ciała są od siebie zależne. Kiedy wprowadzamy zły pokarm do organizmu, najpierw pojawiają się zmiany w ciele fizycznym, a później w ciele energetycznym.

Źródło: Piotr Fąfara

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.