fbpx
Przejdź do treści

Wpływ żywienia na płodność. Co to znaczy płodna dieta?

Wpływ żywienia na płodności to kwestia, która jest bardzo często pomijana w trakcie starań o dziecko. Dlaczego mówi się na ten temat tak niewiele?

Wśród wielu kobiet i mężczyzn brakuje świadomości tego, co im szkodzi. Uzyskanie tej wiedzy mogłoby im pomóc w walce o upragnione potomstwo, wspomóc proces leczenia, uzupełnić go, a w niektórych przypadkach nawet zastąpić. Obecnie wyróżnia się około 80 jednostek chorobowych, które zależne są od wpływu tego, co dostarczymy do naszego organizmu, niepłodność jest jedną z nich. Dlaczego tak się dzieje?

Brak promocji zdrowia sprawia, że większość osób nie wierzy, że dieta ma wpływ na ich ciało oraz że wiele jego funkcji zależy od tego, czym się żywią. 

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.

Ekspert

Anna Mazur-Gajo

Położna i inżynier żywności. Zafascynowana wpływem żywienia na płodność. Promotorka zdrowia wśród kobiet. Wspiera osoby niepłodne w walce o upragnione szczęście, prowadząc bloga www.towsrodku.pl.

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.