fbpx
Przejdź do treści

Wolne miejsca w warszawskim InviMedzie!

Warszawska klinika InviMed może jeszcze przyjąć dodatkowych 50 par oczekujących na in vitro w ramach rządowej refundacji. Para musi spełnić jeden warunek.

Miesiąc temu opublikowaliśmy tekst pt. Nie ma już in vitro (czytaj tutaj…) Według zebranych przez nas informacji w większości polskich klinik nie było, a w większości nadal nie ma możliwości kwalifikacji nowych pacjentów do rządowego programu in vitro. Choć nieznacząco to jednak zmieniła się sytuacja w warszawskiej klinice InviMed. Placówka deklaruje, że dysponuje miejscami dla 50 par, ale nie wykluczone, że może być ich jeszcze więcej. – Wiemy, jak dla niepłodnych par ważne jest skorzystanie z programu refundacyjnego, zwłaszcza teraz, gdy już wiadomo, że nie będzie kontynuowany. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że możemy przyjąć pacjentów z innych klinik, zwłaszcza tych, którzy z niecierpliwością czekają na swoje pierwsze in vitro – mówi Elżbieta Britmann, dyrektor zarządzający kliniką leczenia niepłodności InviMed w Warszawie. – Wolne miejsca, którymi dysponujemy powstały dzięki temu, że wiele naszych pacjentek zaszło w ostatnich miesiącach w ciążę i dlatego nie będą w tym roku podchodzić do kolejnej próby. Cieszymy się z tego podwójnie, ponieważ mamy w rodzinie InviMed coraz więcej szczęśliwych przyszłych mam i kilkadziesiąt uwolnionych miejsc, które dadzą szansę na spełnienie marzeń kolejnym parom – dodaje Elżbieta Britmann, dyrektor zarządzający kliniką leczenia niepłodności InviMed w Warszawie.

Miejsca w InviMed Warszawa przewidziane są dla osób gotowych na to, aby od razu podejść do procedury in vitro. Muszą to być jednak pacjenci, którzy zostali już zakwalifikowani do programu w innym ośrodku, a przejście do kliniki InviMed jest dla nich zmianą realizatora programu. Zgodnie z zasadami ustalonymi przez Ministerstwo Zdrowia kliniki nie mogą już przyjmować nowych pacjentów z uwagi na to, że budżet na projekt został wyczerpany.

Od początku trwania programu w czterech klinikach leczenia niepłodności InviMed (Warszawa, Wrocław, Katowice, Gdynia) do rządowego programu in vitro zarejestrowanych zostało prawie 3 tysiące par.

Zainteresowani proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 500 900 888.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Klinika InviMed Warszawa znajduje się na Mokotowie, przy ul. Rakowieckiej 36.

Magda Dubrawska na podstawie materiałów prasowych

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.