fbpx
Przejdź do treści

Wirusy i bakterie przeciw płodności

Nie da się ustrzec przed każdą chorobą, warto jednak znaleźć specjalistę, który zna się na leczeniu chorób mogących wywoływać niepłodność – fot. 123 rf

Wiele kobiet starających się o ciążę nie zdaje sobie sprawy, że ich organizm jest zakażony drobnoustrojem, który może przyczyniać się do problemów z zapłodnieniem, powodować wczesne poronienia lub wady u dziecka. 

Warto przebadać się odpowiednio wcześniej i w razie potrzeby podjąć konieczne leczenie, tym bardziej że część niebezpiecznych czynników chorobotwórczych można wyleczyć antybiotykoterapią. Należą do nich:

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.

Ekspert

Dr Beata Makowska

Początkowo pracowała jako asystent na oddziale ginekologii i położnictwa w szpitalu im. Wojciecha Adalberta, potem w Klinice Położnictwa Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2011 roku jest członkiem zespołu Kliniki InviMed Gdynia. Ma dwustopniową specjalizację z ginekologii i położnictwa, należy do Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.

Najnowsze artykuły