fbpx
Przejdź do treści

Wielokrotne poronienia – mogą dotknąć każdego! Szczery wywiad Beyoncé

Beyoncé
Cover ELLE UK

Beyoncé bardzo chroni swoją prywatność. W wywiadzie dla magazynu ELLE (wydanie US, UK oraz Canada) zdecydowała się jednak szczerze opowiedzieć o swoich wielokrotnych poronieniach oraz tym, jaką były dla niej lekcją.

W styczniowym numerze magazynu Elle Beyoncé, 38-letnia ikona popkultury, opowiedziała szczerze o swoich trudnych przeżyciach związanych z licznymi poronieniami. Przed narodzinami Blue Ivy, pierwszej córki Beyoncé i Jaya-Z, życie mocno ich doświadczyło.

Poronienie – lekcja życia

„Kiedy życie dało mi taką lekcję, nie wiedziałam, że jej potrzebuję. Zaczęłam jednak szukać w tym głębszego znaczenia” – tak piosenkarka odpowiedziała na pytanie fana dotyczące sukcesu albumu „Lemonade” podczas Grammy. Stwierdziła również, że: „Sukces wygląda dziś dla mnie zupełnie inaczej. Nauczyłam się, że cały ból i strata są darem. Moje poronienia uświadomiły mi, że najpierw muszę zaopiekować się sobą, zanim będę mogła zostać mamą dla kogoś innego”. Dodała: „Potem urodziła się Blue i poszukiwanie mojego celu stało się jeszcze głębsze. Umarłam i odrodziłam się w moim związku, a pogoń za sobą stała się jeszcze silniejsza. Trudno mi się teraz cofnąć.” Beyoncé oraz Jay-Z są rodzicami 2-letnich bliżniaków Rumi i Sir oraz 8-letniej Blue Ivy.

Co więcej, w przeszłości Jay-Z nawiązywał do tego, jak narodziny dzieci ukształtowały go jako mężczyznę. Na swoim albumie z 2017 roku – „4:44” – raper wspomina o poronieniach oraz jego domniemanej niewierności: „Nadal opłakuję tę śmierć. Przepraszam za wszystkie dzieci, które urodziły się martwe. Ponieważ nie byłem obecny, Twoje ciało tego nie zaakceptowało”.

To bardzo istotne, że osoby publiczne coraz częściej dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z tak trudnymi sytuacjami, jak poronienia czy niepłodność. Oczywiście są to tematy bardzo osobiste, ale czasami pomocna bywa świadomość, że inne kobiety borykają się z tymi samymi emocjami. Pink na swojej ostatniej płycie bardzo szczerze wyznaje, jak poronienie wpłynęło na jej stosunek do własnego ciała >>KLIK<<

Mama jak każda inna

Beyoncé w wywiadzie dla Elle opowiedziała również o tym, jak zmaga się z zachowaniem balansu pomiędzy byciem mamą, bizneswoman i artystką. „Myślę, że najbardziej stresującą rzeczą jest dla mnie zrównoważenie pracy i życia. Upewnienie się, że jestem obecna dla moich dzieci – odwiedzenie Blue w szkole, zabranie Rumi i Sir na zajęcia, umawianie się na randki z mężem i powrót do domu na kolację z rodziną – wszystko to podczas prowadzenia firmy może stanowić wyzwanie ” – mówi i dodaje: „Żonglowanie wszystkimi tymi rolami może być stresujące, ale myślę, że takie życie ma każda pracująca mama”.

Źródła: huffpost / ellee.com / elle.pl

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Paulina Skwarzyńska

Zawodowo zajmuje się marketingiem afiliacyjnym. Prywatnie mama 1,5 rocznej Michaliny, fanka rodzicielstwa bliskości, miłośniczka koni.