fbpx
Przejdź do treści

Wielkie gwiazdy otwarcie mówią o in vitro

Historie gwiazd, które zdecydowały się publicznie opowiedzieć o swoich doświadczeniach z zabiegami in vitro czy surogacji, odgrywają ogromną rolę w procesie przełamywania wstydu i lęku przed mówieniem o niepłodności. Tym, co łączy poniższe historie, oprócz żalu, poronień i nieudanych prób IVF, jest nadzieja, że w końcu się uda…

1. Khloe Kardashian Jedna ze słynnych „Kardaszianek”, Khloe, chętnie i szczerze opowiadała publicznie o swojej walce z niepłodnością, trudnym małżeństwie i próbach in vitro. Gdy miała 28 lat i nadal była żoną koszykarza NBA, Lamara Odoma,  w jednym z odcinków „Kourtney & Kim Take Miami” wyjawiła, że jej organizm nie przechodzi owulacji, a jej endometrium jest zbyt cienkie, aby utrzymać ciążę. Kilka lat później Khloe rozstała się z Lamarem. W programie „Kocktails z Khloe” powiedziała, że nie żałuje, że leczenie niepłodności nie przyniosło zamierzonych efektów. „Muszę mieć dziecko. To wszystko, czego chciałam w tym czasie. Jestem szczęśliwa, że się nie udało” – tłumaczy Kardashian i dodaje z nadzieję, że kiedyś nadejdzie dzień, kiedy zostanie matką.

2. Courtney Cox Zanim lekarze powiedzieli Courtney Cox, że w jej krwi występują rzadkie przeciwciała, które utrudniają zajście w ciążę, gwiazda dwukrotnie poddała się in vitro. W końcu się udało i piosenkarka urodziła córkę. Przed kamerami opowiedziała, jak było jej trudno jednocześnie grać w komedii i przechodzić przez kolejne poronienia.  Gwiazda serialu „Przyjaciele” nie miała łatwo. Monika, postać w którą aktorka wciela się w serialu „Przyjaciele”, również dowiaduje się, że nie może mieć dzieci. Ostatecznie, wraz ze swoim partnerem Chandlerem, decydują się na adopcję rodzeństwa noworodków.

3. Nicole Kidman Nicole wraz ze swoim byłym mężem Tomem Cruisem adoptowała dwójkę dzieci. Po rozwodzie związała się z Keithem Urbanem i urodziła kolejną dwójkę. „Próbowałam i nie udawało się” – powiedziała Kidman w jednym z wywiadów. „Nie będę wdawać się w szczegóły, ale miałam ciążę pozamaciczną, poroniłam i przeszłam leczenie niepłodności. Zrobiłam wszystkie te rzeczy, które robi się, żeby zajść w ciążę” – wspominała.

4. Sarah Jessica Parker Sarah Jessica Parker i jej mąż Matthew Broderick mają trzy córki. Najstarszą z nich Parker urodziła w 2002 roku, siedem lat później aktorka zdecydowała się na pomoc surogatki i tak przyszły na świat kolejne dwie córki – bliźniaczki. Parker do dziś ze wzruszeniem opowiada o pierwszym spotkaniu z bliźniaczkami.„ To było coś zupełnie innego, nigdy czegoś takiego nie przeżyłam” – powiedziała w wywiadzie dla magazynu Vogue.

5. Celine Dion Celine Dion i jej mąż, nieżyjący już dziś René Angélil, siedem razy podchodzili do in vitro. Ich pierwszy syn przyszedł na świat w 2001 roku. Dziewięć lat później, kiedy Celine miała już 42 lata, urodziły się bliźniaki. Nie wszystko poszło gładko, bo pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem. Dion nie poddała się i wróciła do leczenia. Udało się. Zaszła w ciążę i miała urodzić trojaczki. Niestety, niebawem jeden z płodów obumarł , ale urodzili się dwaj chłopcy. Nieudana próba in vitro była rozczarowaniem nie tylko dla niej i jej męża, ale także dla najstarszego syna. „Nie mogłam nic zrobić, całe moje życie, moja duchowość, moja siła i moje szczęście zależało od kolejnej ciąży”  – powiedziała w rozmowie z Daily Mail.

Magda Dubrawska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.