fbpx
Przejdź do treści

Walentynki na ostatnią chwilę? Oto 5 naturalnych AFRODYZJAKÓW, które pobudzą zmysły!

Urocza walentynkowa kolacja, a może szybka przekąska przed obiecującym zakończeniem randki? Niezależnie od tego, jak będziemy spędzać ten wyjątkowy dzień, warto zadbać o najmniejsze szczegóły. Oto co może nam pomóc – naturalne afrodyzjaki!

Afrodyzjaki pomogą nam zwiększyć libido, dodadzą pikanterii i sprawią, że 14 lutego będzie niezapomnianym przeżyciem. Co ciekawe, swoją nazwę noszą na cześć Afrodyty, która była boginią miłości, pożądania, piękna i płodności. Warto jednak pamiętać, że najlepiej działają w niewielkich ilościach – zachowajmy więc umiar i dawkujmy sobie przyjemności. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia!

1. Czekolada

chocolate-651010_1280

Czekolada uznawana jest za silny afrodyzjak już od wieków. Zawiera w sobie składniki, które działają na podobnej zasadzie jak kofeina. Pobudzają wydzielanie między innymi adrenaliny, noradrenaliny i serotoniny – hormonu szczęścia. Po jej spożyciu mamy zdecydowanie więcej energii! Co ważne, może wesprzeć też męską płodność. „Zawiera ona w sobie między innymi L-argininę. Jest to aminokwas, który według badań, wpływa na jakość spermy, a także na ilość plemników” – pisaliśmy w naszym portalu [TUTAJ].

2. Przyprawy

Te nieraz niewidoczne dla oczy, a jakże wyczuwalne dodatki, potrafią zdziałać cuda. Szczególnie silnie oddziałują na kobiety. Afrodyzjakiem jest między innymi anyż – zachęca zapachem, który delikatnie pobudza i działa rozkurczowo. Intensywnie wpływa na libido również szafran. Co ciekawe, jest on dobrym afrodyzjakiem zarówno dla pań, jak i dla mężczyzn. Niektóre badania wskazują, że może mieć pozytywny wpływ na walkę z zaburzeniami erekcji.

3. Arbuz

Jest to owoc, który szczególnie silnie zadziała na mężczyzn. Zawiera w sobie substancję zwaną cytruliną, która ma korzystny wpływ na kłopoty z erekcją. Rozszerza bowiem naczynia krwionośne. Arbuzy zawierają też w sobie likopen, który ma działanie prozdrowotne – wzmacnia układ krwionośny oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory.

4. Miód

Nie dość, że pyszny, to jeszcze zdrowy! Już w starożytności młode pary piły miód na znak swojej miłości. Sąd zresztą nazwa „miesiąc miodowy”. Co jest w nim takiego niesamowitego? Fruktoza, która momentalnie dodaje energii i chęci do… działania! Ważny jest też fakt, że miód korzystnie wpływa na regulację poziomu estrogenów, o czym wspominaliśmy już w naszym portalu.

5. Owoce morza

oysters-1209767_1280

Szczególnie znane są chyba w tej kwestii ostrygi. Znakomicie sprawdzą się także krewetki. Powodują one u mężczyzn wzrost poziomu testosteronu. Są bowiem bogate w cynk, który wpływa nie tylko na potencję, ale i płodność!

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".