fbpx
Przejdź do treści

Walentynki i niepłodność

walentynki i niepłodność
fot. Pixabay

Walentynki to piękne święto, jednak często bywa też źródłem stresu i wygórowanych oczekiwań. W tym dniu wiele osób może przeżywać emocjonalną karuzelę. Walentynki i niepłodność- co zrobić, aby miło i romantycznie spędzić ten czas? Podpowiadamy.

W przeciwieństwie do Świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, które są świętami rodzinnymi, Walentynki skupiają się wokół intymnej atmosfery i kameralnych spotkań. Poznaj pięć porad i zobacz, co zrobić, by umilić sobie i partnerowi ten dzień.

Nie oczekuj perfekcji

Jeżeli twój partner nie jest mistrzem kreatywności i wymyślania romantycznych niespodzianek, w tym roku raczej nic się nie zmieni. Ciesz się z małych rzeczy i doceniaj drobne gesty. Odwzajemnij się miłym słowem, całusem, czy banalnym z pozoru stwierdzeniem „Dziękuję, że jesteś ze mną teraz”. Nie o róże i diamenty w miłości przecież chodzi.

Nie rozmawiaj o niepłodności

Zróbcie sobie przerwę. Prawdopodobnie przez cały rok zamartwiacie się leczeniem niepłodności i rozmawiacie na ten temat. Zostawcie to przez jedną noc i spróbujcie choć raz się dobrze bawić.

Wyobraźcie sobie, że na kilka godzin przenosicie się w czasie do beztroskich lat, kiedy seks był jedynie przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Randka z dala od tłumów

Odłóż na bok telefony, zostaw Facebooka i Instagrama. Ludzie w mediach społecznościowych często przedstawiają wyidealizowaną wizję siebie lub sytuacji. Nie daj się zwieść pozorom!

Walentynki i niepłodność – podziel się miłością

Wiele osób ten dzień spędzą w samotności i zapomnieniu. Jeżeli naprawdę chcesz „poczuć miłość w powietrzu”, podziel się nią! Zgłoś się jako wolontariuszka w hospicjum, zawieź karmę i koce dla bezpańskich zwierzaków w schronisku, bądź miła dla innych.

I najważniejsze – podziel się miłością z partnerem. Razem pokonujecie trudy niepłodności, a droga, którą przemierzacie, jest tak samo ważna jak cel, do którego dążycie.

Źródło: www.winfertility.com

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Weronika Tylicka

dziennikarka, związana od początku z magazynem Chcemy Być Rodzicami