Przejdź do treści

W jaki sposób CyklOVO może służyć parom starającym się o dziecko?

cyklovo

Dostarczając informacji o metodach rozpoznawania płodności, CyklOVO wspiera również osoby starające się o dziecko. Umiejętność określenia momentu najbardziej sprzyjającego zajściu w ciążę może być bardzo cenna dla osób, które mają problem z poczęciem – szczególnie wtedy, gdy kobieta boryka się z problemem nieregularnych i nieprawidłowych cykli.

Obserwacja cyklu miesięcznego pomaga również stawiać celne diagnozy w przypadku zaburzeń płodności i jest istotną pomocą w sytuacji leczenia niepłodności. Dzięki obserwacji wskaźników można prawidłowo zaplanować wykonywanie określonych badań i wdrażać skuteczne leczenie. Informacje o przebiegu cyklu mogą również pomóc w stwierdzeniu, jaki problem jest przyczyną zmniejszenia płodności.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Dokonywanie regularnych pomiarów podstawowej temperatury ciała pozwala również monitorować przebieg ciąży w pierwszym trymestrze. Często dokładna obserwacja pozwala uchronić się przed poronieniem, kiedy u jego podłoża leży zbyt niski poziom progesteronu. W takiej sytuacji o problemie alarmuje spadek podstawowej temperatury ciała, a natychmiastowe przyjęcie syntetycznego progesteronu może pomóc podtrzymać ciążę.

Regularna obserwacja objawów płodności (śluzu) jest pomocna przy określaniu terminu porodu – jest to dużo precyzyjniejszy sposób niż obliczenia dokonywane na podstawie daty ostatniej miesiączki.

Wiedza o przebiegu cyklu może być również cenna dla osób, które decydują się na zastosowanie naprotechnologii lub inseminacji.

E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj! oraz dodatkowo darmowy poradniki: na temat poronień oraz adopcji

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.

Dzięgiel chiński na płodność. Jak działa „damski żeń-szeń”?

dzięgiel chiński na płodność
fot. Fotolia

Przeciwdziała anemii, wykazuje działanie uspokajające, jednak jego właściwości doceniają zwłaszcza kobiety. Dzięgiel chiński na płodność – jak działa?  

CHaBeR News

https://www.chcemybycrodzicami.pl/wp/wp-content/uploads/2016/07/pop-up-foto.jpg

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Dzięgiel chiński, inaczej zwany dong quai, to gatunek rośliny z rodziny selerowatych. Naturalnie występuje w górzystych terenach Chin. Od lat stosowany jest w lokalnej medycynie ludowej. Korzenie i kłącza tej rośliny to istna skarbnica ważnych dla organizmu pierwiastków.

Zobacz także: Koniec z bolesnymi miesiączkami! Dziki pochrzyn przywróci równowagę hormonalną organizmu

Dzięgiel chiński na płodność

Ze względu na właściwości uspokajające i znieczulające dzięgiel chiński jest zalecany na kobiece dolegliwości, takie jak menopauza czy bolesne miesiączki. Chińczycy wierzą, że dzięgiel chiński ma zbawienny wpływ na gospodarkę hormonalną kobiet. Z tego powodu nazywany jest „damskim żeń-szeniem”.

Dzięgiel chiński to źródło cennych składników i minerałów. Zawiera witaminy A, B2, B12, E, fitoestrogeny, kumaryny, sacharozę, magnez, żelazo i olejki eteryczne. Przeciwdziała anemii i wykazuje działanie uspokajające.

Roślinę tę stosuje się przede wszystkim w celu uregulowania miesiączek, łagodzenia bóli menstruacyjnych i usunięcia objawów związanych z menopauzą.

Dzięgiel chiński można spożywać w postaci tabletek lub zmielonego proszku. W sprzedaży dostępne są również cięte korzenie dong quai.

Zobacz także: Na cykle bezowulacyjne i problemy z miesiączką. Siemię lniane na płodność

Czy dzięgiel chiński może szkodzić?

Należy pamiętać, że naparu i tabletek z dong quai nie należy stosować w czasie ciąży, laktacji i w przypadku nadwrażliwości na dzięgiel chiński. W trakcie suplementacji trzeba również unikać ostrego słońca, ponieważ zawarte w roślinie furanokumaryny zwiększają wrażliwość skóry na promienie słoneczne.

Damskiego żeń-szenia powinny również unikać osoby chorujące na cukrzycę lub zmagające się z chorobami żył. Roślina ta może bowiem nasilać działanie leków przeciwcukrzycowych i przeciwzakrzepowych.

Dzięgiel chiński niewskazany jest także w czasie miesiączki. Najlepiej zastosować go dzień po zakończeniu menstruacji i kontynuować suplementację aż do owulacji. Następnie warto zrobić przerwę i po miesiączce wznowić przyjmowanie naparu bądź tabletek.

Tu kupisz e-wydanie magazynu Chcemy Być Rodzicami

Źródło: kobieta.wp.pl, Fabryka Siły

Anna Wencławska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka, pasjonatka kultur i języków orientalnych.