Przejdź do treści

W jaki sposób CyklOVO może służyć parom starającym się o dziecko?

cyklovo

Dostarczając informacji o metodach rozpoznawania płodności, CyklOVO wspiera również osoby starające się o dziecko. Umiejętność określenia momentu najbardziej sprzyjającego zajściu w ciążę może być bardzo cenna dla osób, które mają problem z poczęciem – szczególnie wtedy, gdy kobieta boryka się z problemem nieregularnych i nieprawidłowych cykli.

Obserwacja cyklu miesięcznego pomaga również stawiać celne diagnozy w przypadku zaburzeń płodności i jest istotną pomocą w sytuacji leczenia niepłodności. Dzięki obserwacji wskaźników można prawidłowo zaplanować wykonywanie określonych badań i wdrażać skuteczne leczenie. Informacje o przebiegu cyklu mogą również pomóc w stwierdzeniu, jaki problem jest przyczyną zmniejszenia płodności.

Dokonywanie regularnych pomiarów podstawowej temperatury ciała pozwala również monitorować przebieg ciąży w pierwszym trymestrze. Często dokładna obserwacja pozwala uchronić się przed poronieniem, kiedy u jego podłoża leży zbyt niski poziom progesteronu. W takiej sytuacji o problemie alarmuje spadek podstawowej temperatury ciała, a natychmiastowe przyjęcie syntetycznego progesteronu może pomóc podtrzymać ciążę.

Regularna obserwacja objawów płodności (śluzu) jest pomocna przy określaniu terminu porodu – jest to dużo precyzyjniejszy sposób niż obliczenia dokonywane na podstawie daty ostatniej miesiączki.

Wiedza o przebiegu cyklu może być również cenna dla osób, które decydują się na zastosowanie naprotechnologii lub inseminacji.

E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj! oraz dodatkowo darmowy poradniki: na temat poronień oraz adopcji

Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.