fbpx
Przejdź do treści

W jaki sposób CyklOVO może służyć parom starającym się o dziecko?

cyklovo

Dostarczając informacji o metodach rozpoznawania płodności, CyklOVO wspiera również osoby starające się o dziecko. Umiejętność określenia momentu najbardziej sprzyjającego zajściu w ciążę może być bardzo cenna dla osób, które mają problem z poczęciem – szczególnie wtedy, gdy kobieta boryka się z problemem nieregularnych i nieprawidłowych cykli.

Obserwacja cyklu miesięcznego pomaga również stawiać celne diagnozy w przypadku zaburzeń płodności i jest istotną pomocą w sytuacji leczenia niepłodności. Dzięki obserwacji wskaźników można prawidłowo zaplanować wykonywanie określonych badań i wdrażać skuteczne leczenie. Informacje o przebiegu cyklu mogą również pomóc w stwierdzeniu, jaki problem jest przyczyną zmniejszenia płodności.

Dokonywanie regularnych pomiarów podstawowej temperatury ciała pozwala również monitorować przebieg ciąży w pierwszym trymestrze. Często dokładna obserwacja pozwala uchronić się przed poronieniem, kiedy u jego podłoża leży zbyt niski poziom progesteronu. W takiej sytuacji o problemie alarmuje spadek podstawowej temperatury ciała, a natychmiastowe przyjęcie syntetycznego progesteronu może pomóc podtrzymać ciążę. Regularna obserwacja objawów płodności (śluzu) jest pomocna przy określaniu terminu porodu – jest to dużo precyzyjniejszy sposób niż obliczenia dokonywane na podstawie daty ostatniej miesiączki.

Wiedza o przebiegu cyklu może być również cenna dla osób, które decydują się na zastosowanie naprotechnologii lub inseminacji.

E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj! oraz dodatkowo darmowy poradniki: na temat poronień oraz adopcji CyklOVO

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane przez podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.