Przejdź do treści

Uzależnienie od piękna

O tym, że kobieta lubi pięknie wyglądać i dbać o siebie wie chyba każdy. Niejednokrotnie też jej kosmetyczka jest większa od tej jaką ma mężczyzna. Częściej liczy kalorie i ma kompleksy, systematycznie wynajdując niedoskonałości na swoim ciele.

Duża grupa kobiet, twierdzi, że nie lubi pokazywać się bez makijażu, co więcej nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez niego. Są też takie kobiety, które potrafią budzić się wcześnie rano tylko po to, aby zrobić makijaż dla mężczyzny. Pojawia się pytanie czy chęć dbania o siebie nie przeradza się w coś niebezpiecznego i destruktywnego. Kobieta zaczyna  przywiązywać zbyt duża wagę do swojego wyglądu jednocześnie uzależniając  od tego swoje wyjście z domu.  Oczywiście dbanie o swój wygląd i ciało jest oznaką szacunku dla samej siebie, ale pamiętajmy o tym, że nie można uzależniać swojego samopoczucia od kwestii wyglądu a już na pewno nie należy budować na nim naszej samooceny.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Zatem gdzie leży granica pomiędzy zdrowym podejściem do dbania o swój wygląd, a uzależnieniem. Coraz częściej można usłyszeć  sformułowania „ uzależnienie od piękna”. Spora grupa kobiet robi make-up po to, aby ukryć mankamenty na twarzy. Jednak są też takie które traktują makijaż jako maskę przed światem . Często wpadają w panikę kiedy ktoś wejdzie do łazienki zanim one zdążą się pomalować, okazując tym samym, że mają kompleksy z którymi sobie nie radzą. Wtedy rodzi się pytanie, czy jest to sygnał oznaczający jakiś kłopot? Tak, jest to kłopot w momencie kiedy nie akceptujemy swojego naturalnego wyglądu i zaczynamy traktować kwestie urody obsesyjnie .

Karolina Kryś

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.