fbpx
Przejdź do treści

Urodzinowe kartki dla Hanki Firanki

Przygody Hanki Firanki to fanpage prowadzony od 2016 r. przez Łukasza Malinowskiego – tatę Hani – fot. Facebook: Przygody Hanki Firanki

17 sierpnia Hania będzie obchodzić swoje piąte urodziny. „Chciałbym, żeby Hanię znowu zalał potok ciepłych życzeń! Jak zawsze obiecuję jej każde z nich odczytać osobiście! Gdyby ktoś z Was chciał i miał ochotę dorzucić do kartki, taki mały magnes na lodówkę z miejsca wysłania, to stworzę mapę i zobaczymy, czy Hanka goni już popularnością Bibera…” – pisze Łukasz Malinowski, tata dziewczynki. Hania cierpi na zespół wad genetycznych, który jest skutkiem nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu in vitro.

Przygody Hanki Firanki to fanpage prowadzony od 2016 r. przez Łukasza Malinowskiego – tatę Hani. Z bloga możemy się dowiedzieć, jak wygląda przeciętny dzień dziewczynki i jej rodziców. Jest o małych radościach i codziennych troskach. Tak pan Łukasz opisuje jeden dzień z życia córki:

Czwartek. Dłuższa nieobecność wkradła się w Hankowe przygody. To nie przez brak czasu, brak chęci pisania. To dziwny stan, który przyszedł jakiś czas temu i pytanie, czy zasypywać Was kiepskimi informacjami. 
Stan Hani jest jaki jest – ch**wy ale stabilny. Wybaczcie wulgaryzm, ale on chyba najlepiej opisuje całokształt sytuacji. 
Cztery miesiące, cztery zapalenia płuc. Każde kolejne cięższe, trudniejsze. Przy tym ostatnim, styczniowym, Hania nam się „zatrzymała”. Posiniała, saturacja spadek do 20.. W głowie myśl, że to już.. że to koniec. Strach, w oczach łzy, ale i pewnego rodzaju spokój. Bo cały czas oswajamy się z myślą, uczymy się jej i wierzymy, że to Hanna wie najlepiej i to ona zdecyduje, kiedy się z nami pożegna. Dla niektórych może być to niezrozumiałe, dziwne a nawet głupie, ale przez te lata dojrzewaliśmy do pewnej zasady. Jeśli Hania zdecyduje odejść, chcemy, aby zrobiła to w domu, w miejscu, gdzie jest jej dobrze. Pozostajemy pod opieką Hospicjum i tu mamy opiekę…
Aleeee, jak dotąd Dzik walczy, wylizał się kolejny raz. Bez wspomagania tlenem już trochę gorzej, ale mimo wszystko wyszliśmy z ostrego zakrętu. 

Trzymajcie kciuki!💪

Pionaaa!

Kartki urodzinowe dla Hanki Firanki

Hanka Firanka, jak pieszczotliwe mówi o swojej córce pan Łukasz, niedługo skończy pięć lat. Rodzice chcą, by z okazji swoich urodzin Hania dostała jak najwięcej kartek urodzinowych. Chętnie pomożemy w tej inicjatywie. A Wy? Kartki możecie wysyłać pod adres:  

Hania Malinowska
ul. Wichrowe Wzgórza 19/3
72-001 Siadło Dolne

Kilka słów o Hance Firance

Hania urodziła się w 2014 roku z licznymi wadami genetycznymi. Dziewczynka cierpi na bardzo rzadki zespół Schinzela-Giediona, opóźnienie psychoruchowe i ciężką padaczkę lekooporną. Hania wymaga stałej opieki, nie chodzi, nie mówi i nie je samodzielnie. Choroba dziecka jest spowodowana błędem lekarskim. W trakcie procedury in vitro pomylono gamety rodziców, w wyniku czego mama Hani urodziła córkę, która z biologicznego punktu widzenia nie jest jej dzieckiem. 

Rehabilitacja i leczenie dziecka wymagają ogromnych nakładów finansowych. Jeżeli chcesz pomóc Hani, możesz przekazać 1% swojego podatku. Aby to zrobić, należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “517 pomoc dla Hani Malinowskiej”. 

Pieniądze można również wpłacać bezpośrednio na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 

“517 pomoc w leczeniu Hani Malinowskiej”

wpłaty zagraniczne:

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Anna Wencławska

Redaktorka serwisu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonatka obcych kultur i języków orientalnych.