fbpx
Przejdź do treści

Urodziła dziecko dzięki… wygranej na loterii!

wygrana na loterii
Fot Screen Facebook DailyMail

Rebecca Brown, pielęgniarka National Health Service, dzięki metodzie in vitro urodziła dziecko. Jednak na zapłodnienie pozaustrojowe mogła pozwolić sobie tylko… dzięki wygranej na loterii! Kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jakie ogromne szczęście spotkało ją w życiu, dlatego teraz chce nieść pomoc innym parom marzącym o rodzicielstwie.

In vitro dzięki wygranej na loterii

Rodzina 40-letniej Rebecci wygrała w 2016 roku ogromną sumę pieniędzy – 1 milion £. Wygraną podzielono na cztery osoby i jak łatwo policzyć, kobieta wzbogaciła się o 250 000 £. Niestety, dwa lata później stało się coś, czego zupełnie się nie spodziewała. Podczas rutynowego badania kontrolnego lekarze wykryli u niej przedrakowe komórki szyjki macicy.

Kobieta usłyszała, że jeśli chce mieć dzieci, powinna starać się o nie raczej wcześniej niż później. Rebecca, chcąc spełnić swoje marzenie o macierzyństwie, część wygranej postanowiła wydać na in vitro. W ciążę udało jej się zajść przy drugim podejściu. W styczniu 2020 pielęgniarka urodziła córkę Ethel. Leczenie przy użyciu nasienia dawcy kosztowało 12 000 £.

Rebeca zdaje sobie sprawę, że wygrana w loterii zmieniła jej życie – pozwoliła zostać mamą. Dlatego też rozpoczęła współpracę z organizacją charytatywną – pomaga innym parom zwiększyć szansę na zostanie rodzicami.  

Siła wzajemnego wsparcia nadzieją na lepsze

Nie tak dawno Rebeca wzięła udział w seminarium internetowym z Fertility Network UK, na którym opowiadała o wyzwaniach, jakie czekają na pary starające się o dziecko przy zapłodnieniu in vitro. Wspominała również o trudnościach związanych z brakiem rodziny.

Samotna mama Rebecca powiedziała: „Naprawdę mam nadzieję, że rozmawiając o mojej historii, inni znajdą nadzieję na swoją podróż. Im więcej ludzi będzie mówić o in vitro, tym mniej będzie wokół niego piętna, a my będziemy mogli swobodnie o nim rozmawiać i wzajemnie sobie pomagać.”

Rebecca opowiedziała również o doświadczeniach z COVID-em i o tym, jak planuje spędzić pierwsze Święta Bożego Narodzeniaz Ethel:

Zwykle w Boże Narodzenie pracuję w szpitalu, ale ponieważ jestem na urlopie macierzyńskim, po raz pierwszy od wielu lat będę w domu przez cały dzień. Dla mnie te święta będą magiczne. Nadal będziemy mieć swoje zwyczaje i tradycje, ale w tym roku Boże Narodzenie będzie skupione wokół Ethel.

Jej słowa cytuje Mirror.

Źródła: Mirror / Daily Mail

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Klaudia Kierzkowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, miłośniczka podróży, teatru i włoskiej kuchni.