fbpx
Przejdź do treści

Trudy leczenia niepłodności

Kiedy człowiek stoi na przegranej pozycji w walce o własne marzenia, może przyjść moment zwątpienia – fot. Canva

Leczenie niepłodności to bardzo trudny czas, pod każdym względem. Często pojawiająca się presja i nieudane próby poczęcia dodatkowo utrudniają zajście w ciążę. Nie zawsze psychika jest w stanie unieść ten ciężar.

Strach przed ludźmi, strach przed kobietami w ciąży. Ciągły płacz i całe dnie spędzone w łóżku. Związek, który jeszcze kilka lat temu mógłby posłużyć za scenariusz komedii romantycznej, zaczyna się rozpadać. Pojawia się gniew, frustracje i wzajemne obwinianie. Bliscy sobie ludzie stają się obcy. Do walki o dziecko podstępem wdziera się depresja.

Trudy leczenia niepłodności – szok

„Swojego męża poznałam prawie 10 lat temu. Chciałoby się powiedzieć, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Jak wszyscy młodzi ludzie mieliśmy swoje plany na przyszłość. Skończenie studiów, dobra praca, mieszkanie, ślub i dzieci. Nie chcieliśmy odkładać na później decyzji o powiększeniu rodziny, zaczęliśmy się starać mniej więcej pół roku po ślubie” – wspomina 28-letnia Agnieszka, dla której rzeczywistość nie była jednak tak łaskawa.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.