fbpx
Przejdź do treści

TOP 10 redakcji CHBR, czyli co się u nas działo w 2016 roku

Oj, działo się! Mijający rok był dla nas szczególny. Zobaczcie, co się u nas działo.

1. Wręczyliśmy nagrody „Merytorycznie pomocni” najlepszym polskim klinikom leczenia niepłodności

Chcemy Być Rodzicami to społeczność, do której należy wiele osób, bez których nie udałoby się pomagać Wam każdego dnia. Dlatego też postanowiliśmy wyróżnić najważniejszych nagrodą „Merytorycznie Pomocni”. To nagroda, dla tych o których często jest cicho. O grupie doktorów i całego zaplecza medycznego, bez wiedzy których nie byłoby to wszystko możliwe. W tym roku nagrody wręczyliśmy klinikom:

FERTIMEDICA

GAMETA

INVIMED

INVICTA

KRIOBANK

MACIERZYŃSTWO

VITROLIVE

maxresdefault

2. Zorganizowaliśmy międzynarodową konferencję MRKH

To był wyjątkowy Dzień Matki, 26 maja 2016 roku zainaugurowaliśmy pierwszy dzień 2. międzynarodowej konferencji naukowej dla lekarzy i pacjentek dotyczącej Zespołu MRKH (Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera), obejmującej wrodzony lub znaczny stopień niedorozwoju macicy i pochwy prowadzący m.in. do bezpłodności. Mieliśmy zaszczyt  być organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia. Przez trzy dni najlepsi specjaliści z całego świata dzielili się unikatową wiedzą o przeszczepach macicy.  Poza tym odbyły się warsztaty dla pacjentek oraz wykłady dotyczące rodzicielstwa zastępczego i adopcyjnego. Gościliśmy prelegentów z całego świata.

3. Współorganizowaliśmy konferencję w Sejmie

Równy dostęp i możliwość korzystania z procedury zapłodnienia pozaustrojowego, zmniejszenie liczby bezdzietnych par, kilka tysięcy urodzonych dzieci, kilkanaście tysięcy leczących się par – wszystko za sprawą rządowego programu in vitro. Decyzją ministra Konstantego Radziwiłła 30 czerwca program został wygaszony. 9 czerwca spotkaliśmy się w Sejmie Rzeczpospolitej z naszymi czytelnikami na konferencji podsumowującej rządowy program in vitro.

4. Rozpoczęliśmy kampanię „Niepłodności nie widać”

Media wciąż unikają tematu niepłodności, dotyczącego tak dużej grupy ludzi. W czerwcu czara naszego żalu i frustracji się przelała! Postanowiliśmy to zmienić, pokazując niepłodność wspólnie z aktywami blogerami. Od początku lata 2016 cyklicznie zapraszamy polskich przedstawicieli blogosfery do naszej redakcji i zapoznajemy ich z naszą kampanią #niepłodnościniewidać. Przez pół roku zebraliśmy sporą grupę osób, która pomaga nam walczyć z tabu niepłodności.

wspolne-stojace1-1080x580

5. Staliśmy się miesięcznikiem

Od sierpnia 2016 roku z dwumiesięcznika przekształciliśmy się w miesięcznik. Dziś w połowie każdego miesiąca dostajecie od nas porcje świeżych informacji i porad przydatnych w staraniach o dziecko.

6. Nowe logo

Jak było wcześniej? Nieważne. Dziś jest pięknie!

logo-www-basic

7. Zmieniliśmy stronę internatową

Technologia i postęp wymagaja od nas ciagłego rozwoju, Po wielu naradach i burzach mózgu postanowiliśmy zmienić stronę internetową. Dziś jesteśmy dumni z naszego „dziecka 2.0”. Powstanie tej strony było przełomowym momentem i dla nas i dla Was. Zaczęliscie częściej nas odwiedzać i dłużej nas czytać. Kilkaset tysięcy odsłon miesięcznie robi wrażenie jak na tak specjalistyczny portal.

8. Czarny Protest

Pierwszy poniedziałek października 2016 roku zapisał się czarną kartą na historii polskich kobiet. Tysiące z nich wyszło na ulice walcząc przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego i zmianom w prawie reprodukcyjnym. Ubrane na czarno, z transparentami lub bez, młode i starsze, samotne i w związkach, matki i nastolatki – dziewczyny z całej Polski protestowały przeciw decyzjom politycznymi. Byliśmy tam razem z nimi! Udało się – projekt Stop Aborcji i tzw. Prawo Klawitera trafiły do kosza.

img_1425

9. Rozwijamy nasz zespół

Powstaliśmy trzy lata temu, przez ten czas wiele się nauczyliśmy i wiele usprawniliśmy. Takie usprawnienia wymagają stałych zmian. Rozwijamy ciagle zespół specjalistów. W tym roku szeregi CHBR zasiliła super zorganizowana Kinga Banach, sekretarz naszej redakcji oraz zdolna Kasia Miłkowska, która codziennie raczy Was świeżymi artykułami.

10. Jesteśmy wszędzie

Wy jesteście wszędzie, a my staramy się być razem z Wami. Od 2016 roku możecie nas znaleźć, poza Facebookiem i stroną www., także na Instagramie, Twitterze i YouTube.
Uruchomiliśmy też zupełnie nowa wersję elektroniczną naszego magazynu w postaci wygodnej wersji możliwej do czytania w internecie oraz aplikacji na telefony z system Android lub iOS – chyba prosciej już nie można 🙂

spolecznosciowe

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.