fbpx
Przejdź do treści

Terapia czaszkowo-krzyżowa podczas starań o dziecko. Jak to działa?

Terapia trwa od jednej do dwóch godzin. – pixabay.com

„Zdrowie nigdy nie ginie, przysłaniają je jedynie nasze doświadczenia” – powiedział kiedyś dr Rollin Becker, lekarz i terapeuta czaszkowo-krzyżowy. Niepłodność czy przedłużające się starania o dziecko z pewnością należą do doświadczeń, które odciskają głębokie piętno.

Nawet najmniejsza nierównowaga w układzie czaszkowo-krzyżowym wywołuje nie tylko dysfunkcje nerwowe, ale też natychmiast przenosi się na funkcjonowanie układu kostnego, mięśniowego, hormonalnego, trawiennego, rozrodczego, odpornościowego, zajmując niemal cały organizm. Konsekwencje mogą być bardzo różne, począwszy od niewielkich dolegliwości takich jak uczucie ciągnięcia, ból, problemy z koncentracją, kończąc na ciężkich dolegliwościach bólowych, zaburzeniach hormonalnych, depresji czy problemach z płodnością.

Czym jest terapia czaszkowo-krzyżowa?

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest delikatną manualną metodą oceny funkcjonowania całego ciała i jego stymulacji do regeneracji i regulacji. „Badania udowodniły, że TCK pozwala „przejawić się” tkwiącym w nas naturalnym siłom samouzdrawiania. Ma za zadanie zrównoważyć układ czaszkowo-krzyżowy, który rozciąga się od czaszki, poprzez kręgosłup do kości krzyżowej. W układzie tym leży m.in. mózg, membrany zbudowane z opony twardej, rdzeń kręgowy oraz wiele innych struktur, które są ze sobą połączone i wzajemnie zależne od siebie” – zapewnia Beata Sekuła, terapeuta czaszkowo-krzyżowy.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.

Ekspert

Beata Sekuła

terapeuta naturalny, praktyk terapii czaszkowo-krzyżowej, mentor refleksologii, lifecoach. Jej intencją jest holistyczna pomoc człowiekowi w stanach zdrowia i choroby i budowa świadomości zdrowotnej. Realizuje ją poprzez inicjowanie i współuczestnictwo w zespołach terapeutycznych składających się m.in z terapeutów różnych specjalności, rehabilitantów, dietetyków i zielarzy ze szkół tradycyjnych i wschodnich, trenerów fittness, coachów, lekarzy czy kosmetologów. Od 2003 r. szkoli polskich refleksologów i drepoterapeutów. Stawia na rozwój manualnych i psychologicznych kompetencji zawodowych i głębokiej świadomości terapeutycznej. We wszystkim, co robi, kieruje się zasadą lifelong education (człowiek uczy się przez całe życie).

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.