fbpx
Przejdź do treści

Tego jeszcze nie było! Powstały tampony z marihuaną

Tampony z marihuaną

Portal WomansDay.com donosi, że amerykańska firma idzie na ratunek cierpiącym z powodu menstruacji kobietom. Sposobem na comiesięczną katorgę są tampony z czynnymi substancjami kannabinoidów zawartymi w konopi indyjskiej.

Na alternatywę dla tabletek składają się m.in. THB i CBD. Dla niewtajemniczonych, pierwszy składnik redukuje ból i sprawia, że mózg wydziela dopaminę, niosącej uczucie euforii. Drugi naturalnie relaksuje mięśnie oraz system nerwowy. Palący marihuanę mogliby powiedzieć coś na temat obu, teraz dołączają do nich panie.

Zastosowanie

Wiele kobiet podczas okresu zmaga się z bólem, często chorują na endometriozę. W przypadku endometriozy czas miesiączki to bardzo bolesne doświadczenie. Redukcja bólu w takiej sytuacji może naprawdę pomóc. Może dlatego tampony idą jak woda, choć trochę kosztują. Za opakowanie kilku trzeba zapłacić 44 dolary. Ale podobno naprawdę warto.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl