fbpx
Przejdź do treści

Te wcześniaki to prawdziwi superbohaterowie – ZDJĘCIA, które dają siłę!

W Polsce moda na Halloween nie zawładnęła jeszcze sercami wszystkich. Nieco inaczej wygląda to w Stanach. Zespół szpitalna w Kansas postanowił wykorzystać zwyczaj przebierania się w zabawne stroje i ze swoich małych pacjentów stworzył prawdziwych superbohaterów. Wcześniaki mają tam prawdziwą moc!

Powalczmy!

Pielęgniarki i wolontariusze szpitala chcieli dodać tym sił nie tylko maluchom, ale przede wszystkim rodzicom. Urodzenie wcześniaka wiąże się nieraz z bardzo trudnymi emocjami. Rodzice mogą czuć ogromny lęk o zdrowie i życie swojego dziecka. Pojawia się też bezsilność i konieczność odłożenia wizji idealnego rodzicielstwa na pewien, często bliżej nieokreślony termin, o czym już pisaliśmy w naszym portalu.

Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowie kreatywnych fotografów i personelu szpitala w Kansas, rodzice mogli odzyskać choć odrobinę nadziei i uwierzyć, że zarówno oni, jak i ich pociechy, świetnie sobie poradzą ze wszystkimi przeciwnościami – w końcu kto, jak nie supermen?

Fot. Faces You Love Photography Facebook

Humor zawsze wygrywa

– Rodzice mogli wybrać kostiumy dla swoich dzieci, dopasowując je do ich osobowości – powiedział przedstawiciel szpitala w jednym z wywiadów. Co ważne, stroje były szyte na miarę i ręcznie robione, jak podaje „Boredpanda”. Rodzice dostali też w prezencie odciski stóp maluchów, zrobione na szydełku dynie wypełnione słodyczami oraz halloween’ową książkę, co by mieć w przyszłości lekturę dla dziecka.

Maluchy przede wszystkim wyglądają uroczo, a wprowadzenie uśmiechu do ich świata może tylko pomóc. Podobnie jak kojący głos mamy, czy terapeutyczne działanie dotyku. Obniża to poziom stresu, który i tak w tych drobniutkich ciałkach jest wystarczająco wysoki. Piękne, z humorem i dające nadzieję – oby więcej takich pomysłów!

Fot. Faces You Love Photography Facebook
Fot. Faces You Love Photography Facebook

Źródło: „Boredpanda”

Foto: Faces You Love Photography Facebook / Schaumburg Photography Facebook

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".