fbpx
Przejdź do treści

Te wcześniaki to prawdziwi superbohaterowie – ZDJĘCIA, które dają siłę!

W Polsce moda na Halloween nie zawładnęła jeszcze sercami wszystkich. Nieco inaczej wygląda to w Stanach. Zespół szpitalna w Kansas postanowił wykorzystać zwyczaj przebierania się w zabawne stroje i ze swoich małych pacjentów stworzył prawdziwych superbohaterów. Wcześniaki mają tam prawdziwą moc!

Powalczmy!

Pielęgniarki i wolontariusze szpitala chcieli dodać tym sił nie tylko maluchom, ale przede wszystkim rodzicom. Urodzenie wcześniaka wiąże się nieraz z bardzo trudnymi emocjami. Rodzice mogą czuć ogromny lęk o zdrowie i życie swojego dziecka. Pojawia się też bezsilność i konieczność odłożenia wizji idealnego rodzicielstwa na pewien, często bliżej nieokreślony termin, o czym już pisaliśmy w naszym portalu.

Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowie kreatywnych fotografów i personelu szpitala w Kansas, rodzice mogli odzyskać choć odrobinę nadziei i uwierzyć, że zarówno oni, jak i ich pociechy, świetnie sobie poradzą ze wszystkimi przeciwnościami – w końcu kto, jak nie supermen?

Fot. Faces You Love Photography Facebook

Humor zawsze wygrywa

– Rodzice mogli wybrać kostiumy dla swoich dzieci, dopasowując je do ich osobowości – powiedział przedstawiciel szpitala w jednym z wywiadów. Co ważne, stroje były szyte na miarę i ręcznie robione, jak podaje „Boredpanda”. Rodzice dostali też w prezencie odciski stóp maluchów, zrobione na szydełku dynie wypełnione słodyczami oraz halloween’ową książkę, co by mieć w przyszłości lekturę dla dziecka.

Maluchy przede wszystkim wyglądają uroczo, a wprowadzenie uśmiechu do ich świata może tylko pomóc. Podobnie jak kojący głos mamy, czy terapeutyczne działanie dotyku. Obniża to poziom stresu, który i tak w tych drobniutkich ciałkach jest wystarczająco wysoki. Piękne, z humorem i dające nadzieję – oby więcej takich pomysłów!

Fot. Faces You Love Photography Facebook
Fot. Faces You Love Photography Facebook

Źródło: „Boredpanda”

Foto: Faces You Love Photography Facebook / Schaumburg Photography Facebook

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, w latach 2020-2021 redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka UW, magistrantka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki „Kobiety bez diety".