fbpx
Przejdź do treści

Sympozjum „Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego”

Niepłodność i obniżona płodność to problemy, z którymi boryka się coraz więcej par nie tylko w Polsce. O tym, jak im zaradzić, rozmawiali specjaliści zajmujący się planowaniem rodziny podczas sympozjum naukowego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. My też tam byliśmy.

W dniu 5 października br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyło się już po raz trzeci sympozjum naukowe pod hasłem „Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego. Wokół obniżonej płodności i niepłodności małżeńskiej – źródła, diagnostyka, terapia, profilaktyka”.

Impreza została zorganizowana przez Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, Fakultet Metod Rozpoznawania Płodności i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny (PSNNPR) przy współudziale sześciu polskich organizacji propagujących metody rozpoznawania płodności.

Tematyka sympozjum koncentrowała się na metodach planowania rodziny takich jak naprotechnologia. Specjaliści z tej dziedziny opowiadali o wybranych źródłach, diagnostyce i terapii niepłodności małżeńskiej. Starali się również odpowiedzieć na pytanie, co należy zrobić, by zapobiec rosnącej liczbie niepłodnych par. Szczególne miejsce podczas sympozjum zajęła tematyka adopcji, której poświęcono oddzielną część konferencji. Była również mowa o etycznych aspektach stosowania różnych metod wspomagania płodności.

Nowością podczas sympozjum były warsztaty poświęcone wykorzystaniu różnych metod rozpoznawania płodności. Można się było przekonać, na czym polega praca instruktora planowania rodziny. To właśnie on we współpracy z lekarzem towarzyszy pacjentom w diagnostyce i leczeniu niepłodności. 

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.