Przejdź do treści

Światowy sukces nie gwarantuje ciąży

Autorka Man Reppeler ma problemy z płodnością…

Leandra Medine, która prowadzi satyryczną modową stronę Man Reppeler przyznała, że mimo prób, nie może zajść w ciążę. – to zabawne, że przez większość dorosłego życia robisz wszystko, by się zabezpieczyć  – pozwalasz zaglądać obcym do swojego najbardziej prywatnego otworu, łykasz syntetyczne hormony i modlisz się do nieznanego bóstwa – napisała. – A później dajesz sobie z tym spokój. Zaczynasz „starania”, jak to mówią. I nie rozumiesz co właściwie mają na myśli, ale i tak to robisz. I mija rok… Za każdym razem, gdy uprawiasz seks – masz ochotę fizycznie manifestować, że zależy ci na kimś, kochasz go i chcesz być kochana – zastanawiasz się: Czy znowu mi się nie uda? – dodała.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

W emocjonalnym poście stwierdziła też, że od 17 miesięcy przekonuje swoje jajniki, by „nie wypuszczały tych piep***nych jajeczek i pozwoliły im zostać”. Z tego powodu bowiem jest jej wstyd. Ale właśnie dlatego postanowiła upublicznić swoje zmagania. Przyznała, że jest sfrustrowana i zmęczona spotkania z lekarzem, kiedy ten sprawdza jej poziom hormonów. Czuje się „bezużyteczna” i „współczuje” swojemu mężowi, że musi „tak często oddawać krew”. – Za każdym razem, gdy słyszę, że ktoś jest w ciąży, wydaje się sobie do niczego. Moje serce podchodzi do gardła, a oczy wypełniają łzy – tłumaczy – Jestem jak Carrie Bradshaw, która w jednym z odcinków „Seksu w Wielkim Mieście” czyta wiersz na ślubie i zaczyna płakać, bo martwi ją relacja z Bigiem, ale udaje, że to krople szczęścia.

Medine dodaje, że się boi. Jej największym pragnieniem jest bowiem zostać mamą, ale nie jest w stanie sobie wyobrazić, że nią będzie. – Pytam siebie, czy to dlatego, że zaczynam wątpić – wyjaśnia. – Ale mogę być mamą. Jestem wystarczająco samoświadoma (albo wystarczająco długo chodziłam na terapię), by zrozumieć, że film mojego życia dopiero się zaczyna, i wiem, że wszystko będzie ok. Dopóki tak jest, odmawiam poczucia wstydu. Bo o to chodzi, prawda? Nie ma nic wstydliwego w staraniu … więc, staramy się – konstatuje.

Zdjęcie pochodzi z: Harpers Bazaar

Karolina Błaszkiewicz

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.

5 objawów związanych z niepłodnością u kobiet i mężczyzn

objawy niepłodności

Oto objawy, które mogą być oznaką problemów z płodnością. Jeśli zauważysz u siebie lub swojego partnera niektóre z poniższych symptomów, powinniście wybrać się do specjalisty.

CHaBeR News

https://www.chcemybycrodzicami.pl/wp/wp-content/uploads/2016/07/pop-up-foto.jpg

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Sprawdź najpopularniejsze objawy niepłodności u kobiety.

Zobacz też: Przyczyny i objawy niepłodności

1. Nieregularne miesiączki

Cykl miesięczny zdrowej kobiety to 28 dni, ale niewielkie odchylenia od normy nie są rzadkością, jeśli są stałe. Jeśli więc twój cykl jednego miesiąca zaczyna się 33 dnia miesiąca, kolejny 31, a następny 35, to nie ma czym się martwić.

Problem zaczyna się wtedy, kiedy miesiączka pojawia się bardzo nieregularnie – cykl jest krótki albo miesiączka nie pojawia się kilka miesięcy. Może to wiązać się z zespołem policystycznych jajników (na które cierpi około 15-20% kobiet) lub problemów hormonalnych. Może to prowadzić do problemów z płodnością.

2. Ostry ból

Większość kobiet odczuwa ból lub skurcze podczas miesiączki. Jeśli jednak  ból utrudnia normalne funkcjonowanie, może to być symptomem endometriozy.

3. Brak miesiączki

Zdarza się, że okres nie pojawia się w jednym miesiącu. Stres, odchudzanie lub wycieńczający trening mogą być tego powodem.

Jeśli jednak nie masz okresu przez kilka kolejnych miesięcy, warto wybrać się do lekarza, aby sprawdzić, czy twoja płodność nie jest zaburzona.

4. Wahania hormonów

Jeśli pojawiają się objawy związane z wahaniami hormonów takie jak:

  • trądzik,
  • brak pociągu seksualnego,
  • owłosienie na twarzy lub łysienie,
  • wahania wagi,
    powinnaś wybrać się do lekarza, najlepiej endokrynologa.

5. Ból podczas seksu

Wiele kobiet odczuwa ból podczas każdego stosunku i uważa, że to naturalny objaw. Najnowsze badania dowodzą, że może to być objawem endometriozy lub wahań hormonów, co może powodować problemy z płodnością.

Zobacz też: Problem niepłodności męskiej to fakt czy mit?

Sprawdź najpopularniejsze objawy niepłodności u mężczyzn:

1. Nagłe zmiany w odczuwaniu pociągu seksualnego

Męska fizjologia także związana jest z hormonami, dlatego wszelkie wahania w odczuwaniu pożądania mogą być oznaką problemów z płodnością.

2. Ból lub puchnięcie jąder

Te objawy mogą być związane z wieloma stanami chorobowymi, a najczęstsze z nich to stany zapalne lub wodniak jądra. Nieleczony obrzęk może prowadzić do niepłodności, a nawet zagrażać życiu.

3. Zaburzenia erekcji

Prawidłowa erekcja związana jest z odpowiednim poziomem hormonów. Ich obniżony poziom może prowadzić do problemów z zapłodnieniem.

W Polsce problem erekcji dotyczy 1,5 miliona mężczyzn. Lekarze uważają, że ten problem zawsze jest sygnałem tego, że coś dzieje się w organizmie. Warto to sprawdzić.

4. Problemy z ejakulacją

Podobnie jak przy erekcji, problemy z wytryskiem mogą być oznaką zaburzeń hormonów, wcześniejszych zabiegów chirurgicznych przeprowadzonych na pęcherzu moczowym podczas raka jądra lub działania leków obniżających ciśnienie krwi lub antydepresantów.

Częstą przyczyną mogą być zaburzenia nerwowe, nierzadko spowodowane cukrzycą, chorobą Parkinsona lub stwardnieniem rozsianym.

5. Małe, twarde jądra

W jądrach tworzy się sperma, dlatego ich odpowiednia wielkość i wygląd świadczą o ich stanie zdrowia.

Zbyt małe lub zbyt twarde powinny być zbadane przez specjalistę, ponieważ wszelkie nieprawidłowości mogą być oznaką stanów chorobowych, prowadzących do niepłodności.

Tu kupisz najnowsze e-wydanie magazynu Chcemy Być Rodzicami

Źródło: