fbpx
Przejdź do treści

Suplementy dla mężczyzn. Co na poprawę nasienia?

U mężczyzn z obniżoną płodnością, suplementacja jest bardzo istotnym czynnikiem terapii – fot. Canva

Widoczna poprawa wyników w parametrach nasienia wielu parom przywraca nadzieję na zostanie rodzicami.

Badania kliniczne są jednym z najważniejszych wyznaczników zarówno skuteczności danego preparatu, jak również bezpieczeństwa jego podawania. Producenci leków na receptę mają obowiązek przedstawienia lub przeprowadzenia badań klinicznych danej substancji leczniczej przed jej wprowadzeniem na rynek. Inaczej jest wśród kategorii suplementów diety. Na rynku farmaceutycznym niewiele jest firm, które swoje – sprzedawane bez recepty – produkty badają klinicznie.

U mężczyzn z płodnością obniżoną wskutek nieprawidłowości związanych z jakością parametrów nasienia, suplementacja jest często jedynym i bardzo istotnym czynnikiem terapii wpływającym na ich poprawę. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze preparatu, warto zweryfikować rynek dostępnych produktów i zdecydować się na taki, którego działanie zostało już potwierdzone.

Nowe badanie – SUPRAMEN®

Firma Establo Pharma Sp. z o.o. od lat produkuje [HK1] innowacyjne produkty medyczne i specjalistyczne suplementy diety, których skuteczność potwierdzają przeprowadzane badania kliniczne w polskich ośrodkach z udziałem polskich pacjentów. Produkty tej rodzimej firmy, takie jak Inofem® (pomagający utrzymać naturalną aktywność hormonalną u kobiet), są znane na całym świecie i zostały docenione przez miliony pacjentów. Dzięki doświadczeniu firma wspiera ludzi w walce z niepłodnością i jest „ojcem chrzestnym” wielu, tak bardzo wyczekiwanych, dzieci. 

W okresie od maja 2018 r. do kwietnia 2019 r. w Łódzkim Centrum Medycznym oraz Opolskim Ośrodku Leczenia Niepłodności zostało przeprowadzone badanie, mające na celu ocenę wpływu specjalistycznej suplementacji preparatem Supramen®na poprawę parametrów oceniających jakość nasienia u mężczyzn z obniżoną płodnością. 

Objęło ono grupę 100 mężczyzn, którzy przyjmowali Supramen®przez okres 3 miesięcy. Dokonano dwukrotnego pomiaru parametrów nasienia, przed i po terapii Supramenem®. Wyniki badania wykazały jednoznaczną poprawę u wszystkich pacjentów aż w 7 parametrach oceniających jakość nasienia: liczebności, ruchliwości ogólnej, ruchliwości postępowej, morfologii plemników, żywotności i lepkości ejakulatu. 

Badanie potwierdziło, że Supramen® skutecznie wpływa na poprawę parametrów nasienia u mężczyzn, co oznacza, że pacjenci mogą świadomie zdecydować się na precyzyjną terapię zwiększającą szanse na zapłodnienie.

Przeczytaj więcej o badaniu na : www.supramen.pl/badanie-kliniczne/

 [HK1] lub wytwarza. Jeśli dostarcza– to komu?

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane przez podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.