Przejdź do treści

Starania o dziecko – jak wybrać lekarza?

W trakcie wizyty ginekolog zada mniej i bardziej szczegółowe pytania, a po wykonaniu niezbędnych badań postara się określić, gdzie leży przyczyna kłopotów z poczęciem, i poinformuje o sposobie ich rozwiązania. – 123rf.pl

Kiedy zapada decyzja o staraniach, pierwszym krokiem jest spotkanie ze specjalistą. Najpierw ogólne, później coraz bardziej skonkretyzowane. Bywa, że zanim trafi się na „swojego” lekarza, będzie ich nawet kilku.

Projekt „dziecko” rozpoczyna seria badań kontrolnych – krwi, moczu, ciśnienia etc. Zlecający je lekarz pierwszego kontaktu przyjrzy się stylowi życia przyszłej matki, lekom, jakie zażywa, i przebytym przez nią chorobom. Powie też, jak przygotować organizm do zapłodnienia, by już od początku ciąży dziecko rozwijało się prawidłowo. Jednocześnie warto umówić się na wizytę u dentysty. Zdrowie zębów bywa kluczowe – wszelkiego rodzaju problemy mogą wywołać wcześniejszy poród, a nawet doprowadzić do zaniżenia wagi noworodka.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl

Najnowsze artykuły