fbpx
Przejdź do treści

Sprawiły sobie prezent na urodziny – bliźniacze siostry urodziły tego samego dnia!

Bliźniaczki urodziły tego samego dnia
Fot. Screen Daily Mail

Dziewczynki o imionach Charleston i Blakely przyszły na świat w urodziny swoich matek. Co ciekawe – ich matki są bliźniaczkami, rodziły w jednym szpitalu, pod opieką tego samego lekarza. Jak to możliwe – przypadek czy zaplanowana akcja?

Amber i Autum, bliźniaczki z Tennessee, od urodzenia wszystko robiły razem. Wspólne zabawy w dzieciństwie, szkoła, potem studia pielęgniarskie i praca.

29 października 2020 roku, w swoje 33. urodziny, powitały na świecie córki. Między jednym a drugim porodem minęło półtorej godziny.

Kobiety umieszczono w sąsiednich salach porodowych pod opieką dr Georga Vicka. Położnik powiedział, że to sytuacja, której nigdy wcześniej nie doświadczył podczas swojej 45-letniej praktyki. Szanse na to zjawisko szacuje się na 1 do 150 000.

Najpierw urodziły w tym samym czasie chłopców, a teraz dziewczynki

Co ciekawe, poprzednie ciąże Autumn i Amber również odbywały się w podobnym czasie. Ich dwuletni synowie urodzili się w odstępie zaledwie 10 tygodni, z taką samą wagą i długością.

Jest jednak jedna rzecz, która różni bliźniaczki – ich droga do macierzyństwa. Autumn zmagała się z niepłodnością, a dla Amber zajście w ciążę nie stanowiło problemu.

Wraz z mężem staraliśmy się o dziecko przez około dwa lata. Kiedy w końcu się udało, dowiedzieliśmy się, że Amber właśnie wraca z miesiąca miodowego i jest w ciąży. Więc to, co nam zajęło dwa lata, u niej ograniczyło się do urlopu.

Słowa Autumn cytuje portal People.

Autumn dodaje, że ponownie zaszła w ciążę w grudniu 2019 roku, ale poroniła w Boże Narodzenie. Dlatego jej siostra była zestresowana, gdy miała podzielić się z nią wieścią o drugiej ciąży.

„Zadzwoniłam do Autumn i chciałam się zorientować, czy to dobry moment, aby jej powiedzieć, ale zanim zdążyłam poinformować ją o ciąży, odgadła powód, dla którego dzwonię” – wspomina Amber. 

Bliźniczki wkrótce odkryły, że mają ten sam termin porodu, który przypada w ich urodziny. Obie przypisują to boskiej interwencji. Rodzina będzie miała teraz cztery urodziny do świętowania 29 października!  

Blakely Tramontana i Charleston Shaw Fot. Taryn Yager Photography 
Amber Tramontana z córką Blakely i Autum Shaw z córką Charleston Fot. Taryn Yager Photography 

Ciekawostki o bliźniakach

Interesuje Cię, dlaczego niektóre matki częściej rodzą bliźnięta? Poczytaj o bliźniaczych genach. Czy to możliwe, aby bliźniaczki miały różny kolor skóry? Poznaj historię Kalani i Jarani.

Źródło: Daily Mail

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.