Przejdź do treści

Spotkanie z autorką Księgi Adoptowanego Dziecka

W dniu 3 grudnia 2015, o godz. 18.00, w przedszkolu TPD ul. Kasprzaka 66a w Łodzi odbędzie się kolejne spotkanie z Magdaleną Modlibowską, autorką Księgi Adoptowanego Dziecka. 

 

Magdalena Modlibowska: „Spotkanie z odbiorcami Księgi to niesłychanie wzruszający moment. To rzeczywiste oddanie do rąk albumu, który jest być może najważniejszą pamiątką w życiu każdego adoptowanego dziecka. Księga pokazuje dzieciom jak bardzo były wyczekane i upragnione. Ile starań dokonali rodzice adopcyjni, aby mogli związać się z tym konkretnym dzieckiem, i stworzyć razem z nim pełną rodzinę. Łatwo jest zbierać pamiątki, gdy dziecko już jest. Ale trudno jest pokazać pamiątki z czasu, gdy dziecka jeszcze nie było realnie z tą parą rodziców, choć było ono z nimi mentalnie. Księga Adoptowanego Dziecka jest jak zaplatanie warkocza. Trzy pasma włosów, to trzy postacie, mama, tata i dziecko. I jak warkocz, pasmo po paśmie, tak rodzina adopcyjna, krok po kroku zaplata się w piękny, jedyny w swoim rodzaju warkocz. Księga pokazuje każdy ten krok i po wypełnieniu jest takim właśnie warkoczem.

Bardzo ważne w adopcji jest zachowanie jawności. To oczywiste, ale też nie jest łatwe dla wszystkich. Księga Adoptowanego Dziecka jest symbolem jawności adopcyjnej. Tworzy bazę do przyszłych rozmów o pochodzeniu dziecka i o tym jak przybyło ono do tej rodziny. Warto mieć Księgę już na etapie uruchomienia procesu adopcyjnego, bo pamięć bywa ulotna, a emocje związane z pojawieniem się dziecka zacierają wspomnienia z czasu starań o nie. Dla dziecka jednak dużo ważniejsze są pamiątki właśnie z okresu starań, niż z czasu, gdy już było ze swoim adopcyjnymi rodzicami.

Zapraszam z całego serca na spotkanie, na którym przedstawię Państwu Księgę osobiście i odpowiem na wszystkie pytania bazując na doświadczeniach własnych, ale też tych, którzy już Księgę używają i chętnie dzielą się ze mną swoimi opiniami.”
Spotkanie organizuje Ośrodek Adopcyjny TPD w Łodzi.
Redakcja

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami.

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.