fbpx
Przejdź do treści

Sposoby na szczęście. O świadomej bezdzietności

Sposoby na szczęście. O świadomej bezdzietności i życiu na wsi
fot.Pixabay

Z Dorotą Miśkiewicz o muzyce, kontrolowanej improwizacji i życiu wiejskiego dziada rozmawiała Magdalena Modlibowska.

Muzyk to ma klawe życie, tylko sława i luksusy. Faktycznie tak jest?

Klawe życie mamy, gdy lubimy swój zawód. Zawsze chciałam być muzykiem, ale oczywiście to nie jest tak, że wychodzimy na scenę i spijamy śmietankę, wszystkim się podoba, my jesteśmy szczęśliwi, a potem idziemy się upić. Chyba panuje taki stereotyp, prawda? A żeby w ogóle wyjść na scenę, należy pokonać długą drogę. Oprócz tego, że trzeba mieć talent, to trzeba uczyć się tego zawodu, a gdy już się coś osiągnie, trzeba pracować nad kolejnymi płytami.

Ty żyjesz z muzyki. Nie brakowało jej też w Twojej rodzinie. Przesiąkłaś muzyką, a teraz mówisz mi, że to jest jednak praca.

Chciałabym rozczarować młodych ludzi, którzy startują w różnych talent shows – wydaje im się, że wygrana sprawia, że wszystkie drzwi staną przed nimi otworem. To nie tak. Przez całe życie trzeba otwierać kolejne drzwi, bo nic nie jest nam dane na stałe. Jeśli osiągniemy jakąś pozycję, jeżeli chcemy ją utrzymać, musimy się rozwijać, czyli musimy otwierać kolejne drzwi. Mówię o chęci ciągłego rozwoju i pracy zarówno nad muzyką, nad swoją osobowością, nad wyrażaniem siebie, jak i nad kontaktem z publicznością, a także pracy menadżerskiej.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Sposoby na szczęście.

Ekspert

Dorota Miśkiewicz

Wokalistka, choć skrzypaczka z wykształcenia. Śpiewała z Cesarią Evorą, Grzegorzem Turnauem, nagrała też duet z Jerzym Wasowskim! Wszechstronna i wciąż poszukująca, wydaje właśnie swój kolejny album, p.t. “PIANO.PL”, będący zapisem bezprecedensowego koncertu, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji (m.in. L. Możdżer, W. Nahorny, M. Wasilewski) Premiera albumu CD/DVD 21.10.2016

Autor

Magdalena Modlibowska

Autorka książek „Odczarować adopcję” i „Księga Adoptowanego Dziecka”, a także wielu artykułów dot. adopcji, , prezeska Fundacji „Po adopcji”, wiceprezeska Stowarzyszenia „Dobrze Urodzeni”. Prywatnie mama trójki dzieci.