fbpx
Przejdź do treści

Społeczeństwo nie chce zmian w in vitro

Pomimo licznych protestów i ogólne społecznego niezadowolenia, w piątek (23 września) Sejm większością głosów zdecydował, że kontrowersyjny projekt dotyczący zmian ustawie o in vitro trafi do dalszych prac w Komisji Zdrowia.

O ewentualnych zmianach w ustawie o in vitro informujemy Was na bieżąco. Prawdopodobnie jako jedyny magazyn poradnikowy byliśmy na posiedzeniu w Sejmie, gdy ważyły się dalsze losy zapłodnienia po ustrojowego. Wszelkie wiadomości od razu zamieszczaliśmy na naszym portalu. Dzięki Waszym komentarzom wiedzieliśmy, o co pytać posłów wnioskodawców projektu. Wiedzieliśmy też, jakie są Wasze nastroje, jakie jest Wasze zdanie. A jest zupełnie odmienne od linii politycznej obecnej władzy.

Pani Anna: Ideologia jest ważniejsza niż nauka. To jest przerażające.

Pani Ania: Odbierają nam szansę na upragnione maleństwo.

Pani Justyna: Obłudnicy którzy, jeśli zajdzie taka potrzeba wyjada do Czech, gdzie nie ma tak popieprzonego prawa. Wtedy już nie będą się martwic o zarodki tylko będzie liczyć się to żeby było dziecko. Zakłamane świnie. Walczą o dobro nienarodzonych dzieci, a nie radzą sobie z krzywda tych już urodzonych. Wstyd na cały świat. Odbiera się ludziom prawo do posiadania rodziny.(…)

Pani Kasia: (…) przez taką ustawę dopiero będą uśmiercane zarodki czyli życie już poczęte istniejące bo jeśli kobieta nie będzie mogła w danym dniu po 72h przyjąć zarodka to co? do śmieci ? czy gdzie?

Pani Ewa: (…) Boli mnie to że rząd nie rozumie problemu tylko brnie w zacofanie. Pokazują brak tolerancji dla osób zmagających się z niepłodnością. Traktują jak margines. Czy to jest wina ( osoby, pary) że natura zaszwankowała?! In vitro to ostatnia pomoc. (…)

Pani Alicja: (…) Niepłodność jest chorobą XXI wieku , więc czemu państwo nie powinno niby pomagać swoim obywatelom…? (…)

Pani Anna: (…) Garstka ludzi, która dorwała się do przysłowiowego stołka, wyraża zdanie za miliony Polaków ….to jest dramat co się dzieję …..(…)

Pani Angelika: Trzymam kciuki bardzo mocno, ponieważ jesteśmy mocno w temacie in vitro. W przychodni u nas pustki, aż się płakać chcę jak się widzi. Niestety nielicznych stać na taki zabieg. Zabrali już co mogli , a chcą dalej ludzi pozbawić tej szansy na posiadanie potomstwa.

Pani Agata: Przykre, przecież, co 5 para ma problem z płodnością. Odbierają nadzieję tym którzy latami marzą o pełnej rodzinie.

Pani Paulina: Chory kraj! Jak tak można robić?! Jak można odbierać ludziom wiarę, nadzieję i miłość do dziecka własnego!!

Dziękujemy za Wasze komentarze, czytamy każdy z nich.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.