fbpx
Przejdź do treści

Solidarnie z MRKH!

Międzynarodowa Organizacja MRKH poszukuje kobiet chętnych do udziału w akcji solidarnościowo-informacyjnej.

MRKH to już nie tylko szept kilku poszkodowanych. To coraz głośniejszy krzyk na cały świat! W poniedziałek 29 lutego co godzinę na fanpage’u Global MRKH będzie pojawiał się nowy film kobiet, które zdecydowały się wykrzyczeć ból MRKH; które zdecydowały się, aby świat wiedział! Chcesz wziąć udział w akcji? Nagraj film i wyślij go w prywatnej wiadomości albo do nas na fanpage albo do organizatorów (adres tutaj…).

Administratorzy będą zamieszczać wideo na oficjalnym fanpage’u Global MRKH. Filmiki będą pojawiały się przez 10 dni, co ma podnieść świadomość o chorobie i wspomóc zbieranie funduszy na walkę z nią. Możesz też umieścić na swoim profilu – wtedy otaguj go #MRKHMOMENTMONDAY Zespół Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera, w skrócie nazywany zespołem Rokitansky’ego lub zespołem MRKH, to zespół wad rozwojowych, obejmujący wrodzony brak lub znacznego stopnia niedorozwój macicy i pochwy. Wada ta dotyka jedną na cztery do pięciu tysięcy kobiet, nie jest to więc niezwykle rzadkie schorzenie. Wykrywa się je zazwyczaj dopiero w wieku nastoletnim, gdy dziewczynka nie dostaje miesiączki. W takiej sytuacji jednym z przeprowadzanych badań jest USG, podczas którego okazuje się, że pacjentka nie ma macicy. Zazwyczaj jajniki zbudowane są normalnie, funkcjonuje również wydzielanie hormonów, więc nie ma zauważalnych różnic w wyglądzie.

Wywiad o tym, jak przeszczepy macicy pomagają kobietom z MRKH zostać mamami – tutaj

Magda Dubrawska

LINK DO WYDARZENIA

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.