fbpx
Przejdź do treści

Sny o posiadaniu córki, mogą oznaczać tak naprawdę coś zupełnie innego

sen analiza przekaz znaczenie symbolika sny o dziewczynce
fot.123rf.com

Sny są zazwyczaj odzwierciedleniem obecnej sytuacji, wydarzeń i emocji. Co oznaczał mój sen? To częste pytanie, jakie zadajemy sobie tuż po przebudzeniu – oczywiście o ile pamiętamy, co nam się tej nocy śniło. Czy interpretacja snu o posiadaniu córki jest oczywista i jednoznaczna?

Analiza snów nigdy nie jest łatwa, a najbardziej oczywista odpowiedź zwykle nie jest prawidłowa. Zdaniem analityka snów, Layne Dalfen, to co widzimy w naszych snach, jest najczęściej symbolem czegoś, co dzieje się w naszym prawdziwym życiu.

„Sen to wewnętrzna rozmowa, która odbywa się między twoim świadomym a nieświadomym umysłem.” – wyjaśnia.

Co oznacza sen o posiadaniu dziewczynki?

Kiedy śnimy, tak naprawdę rozwiązujemy problemy związane z czymś, co dzieje się w prawdziwym życiu.

„Sen jest wywołany przez bardzo konkretną sytuację, która albo ci się przydarzyła, albo o której myślałeś wczoraj lub wydarzeniem, które cię zaniepokoiło” – mówi Dalfen.

Zatem co może oznaczać sen o posiadaniu córeczki? Jednym z wyjaśnień teoretycznych, jakie podaje Dalfen, jest to, że dziewczynka reprezentuje pragnienie podejścia do sytuacji z życia codziennego z większą kobiecością.

Sen o córeczce może oznaczać narodziny czegoś nowego. Dziewczynka może symbolizować nie tylko potrzebę dostępu do twojej kobiecej strony, ale także przygotowywać cię do faktycznego wydobycia (lub „narodzenia”) jej z siebie. „Moje marzenie przygotowało mnie do narodzin mojej bardziej miękkiej, łagodniejszej, kobiecej strony.” – mówi Dalfen.

Jak analizować sen o urodzeniu dziewczynki?

Sen o posiadaniu córeczki nie ma ani jednego symbolicznego znaczenia, dlatego by go lepiej zrozumieć, trzeba się trochę zagłębić w swoje życie na jawie. Według Dalfena, analiza snu polega na znalezieniu powiązania między nim a prawdziwym życiem.

Aby odkryć znaczenie snu, istnieje „sześć punktów wejścia”, które należy ocenić:

  • Uczucia we śnie
  • Akcje
  • Gra słów
  • Powtórzenie
  • Symbole
  • Fabuła

Kiedy już przyjrzysz się wszystkim tym rzeczom, zastanów się, jak mogą się one odnosić do czegoś, czego doświadczasz na jawie. Następnie spróbuj określić, co symbolizuje dziewczynka i/lub zidentyfikować metaforyczne rozwiązanie twojego problemu na jawie.

Każdy sen jest wyjątkowy, niepowtarzalny i niezwykle osobisty, dlatego nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie – co oznaczał, jaka była jego symbolika. Analizując sen postaraj się przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów, by jak najdokładniej ustalić, jaki był jego przekaz.

Źródło: Romper

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Klaudia Kierzkowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, miłośniczka podróży, teatru i włoskiej kuchni.