Przejdź do treści

Siostry bez granic

Anna Larson zdjęcia

Nie jest sztuką zrobić ładne zdjęcie dziecku, bo dzieci zawsze dobrze wyglądają na fotografiach. Ale uwiecznić siostrzaną miłość, zawrzeć na zdjęciu emocje i uczucia to już arcydzieło. Szczególnie, gdy chodzi o siostry, które pochodzą z innych kultur, rodziców i kontynentów.

Anna Larson jest mamą i fotografką. Od dwóch lat robi zdjęcia swoim dzieciom, aby na zawsze uwiecznić piękne chwile z ich życia. Teraz zebrane fotografie połączyła w jedną, wzruszającą serię „Barely Different”. Jej celem było pokazanie, że siostrzana miłość nie zna granic.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Larson fotografowała swoje dwie córki – biologiczną Haven i  adoptowaną Semenesh, która pochodzi z Etiopii i trafiła do rodziny Larsonów pięć lat temu. Różnica wieku między dziewczynkami to dwa lata, ale jak mówi artystka „Łączy ich wspaniała więź, bawią się razem w każdej wolnej chwili”.

Wszystkie zdjęcia dziewczynek są czarno-biało, ponieważ Annie zależy na tym, aby pokazać ich podobieństwo, a nie różnice między nimi. Larson w wyjątkowy ukazała, że miłość siostrzana nie ma żadnych barier.

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.