fbpx
Przejdź do treści

Siła zieleni cz. II – zioła wspierające płodność

zioła na płodność

Ziołolecznictwo jest znane od wieków. Swoich sympatyków z znajduje na całym świecie. Nie powinno być jednak stosowane jako zamiennik normalnej medycyny, ale może jej wspomagaczem. W poprzednim artykule przedstawiliśmy Wam zioła wspomagające kobiecą płodność, a teraz czas na panów.

Aletra lecznicza, która wspomaga męską płodność używana jest przede wszystkim podczas leczenia impotencji.

Buzdyganek naziemny w Indonezji taktowany jest jako afrodyzjak, zaś w medycynie zachodniej znajduje zastosowanie jako składnik suplementów diety, które zwiększają potencję i wspomagają erekcję.

Żeń-szeń syberyjski wspomaga równowagę hormonalną, stymuluje wytwarzanie estrogenu i poprawia ruchliwość plemników. Stosuję się go również podczas leczenia problemów ze wzwodem.

Traganek , podobnie jak buzdyganek i żeń-szeń zalecany jest mężczyznom starającym się o dziecko, ponieważ poprawia ruchliwość plemników.

Pestki dyni pomagają uzupełnić niedobory cynku i pobudzają produkcję testosteronu, co prowadzi do zwiększenia potencji.

Bazylia działa uspakajająco i wspomaga libido.

Owoce pokrzywy poprawiają jakość nasienia.

Pyłek kwiatowy zwiększa witalność i poprawia jakość plemników. Dzienne spożycie nie powinno przekraczać ok. dwóch łyżeczek, można go dodawać np. do sałatek

Panowie powinni też popijać herbatki, które wspomagają płodność. Poleca się napary z żeń-szenia, który stosuje się w chińskiej medycynie. Pomocne mogą okazać się również herbaty sporządzane według aptecznej receptury. Wystarczy o jej przygotowanie poprosić farmaceutę.

Zioła wspierające płodność – część pierwsza – TUTAJ

Smacznego!

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Weronika Tylicka

dziennikarka, związana od początku z magazynem Chcemy Być Rodzicami