fbpx
Przejdź do treści

Siła zieleni cz. II – zioła wspierające płodność

zioła na płodność

Ziołolecznictwo jest znane od wieków. Swoich sympatyków z znajduje na całym świecie. Nie powinno być jednak stosowane jako zamiennik normalnej medycyny, ale może jej wspomagaczem. W poprzednim artykule przedstawiliśmy Wam zioła wspomagające kobiecą płodność, a teraz czas na panów.

Aletra lecznicza, która wspomaga męską płodność używana jest przede wszystkim podczas leczenia impotencji.

Buzdyganek naziemny w Indonezji taktowany jest jako afrodyzjak, zaś w medycynie zachodniej znajduje zastosowanie jako składnik suplementów diety, które zwiększają potencję i wspomagają erekcję.

Żeń-szeń syberyjski wspomaga równowagę hormonalną, stymuluje wytwarzanie estrogenu i poprawia ruchliwość plemników. Stosuję się go również podczas leczenia problemów ze wzwodem.

Traganek , podobnie jak buzdyganek i żeń-szeń zalecany jest mężczyznom starającym się o dziecko, ponieważ poprawia ruchliwość plemników.

Pestki dyni pomagają uzupełnić niedobory cynku i pobudzają produkcję testosteronu, co prowadzi do zwiększenia potencji.

Bazylia działa uspakajająco i wspomaga libido.

Owoce pokrzywy poprawiają jakość nasienia.

Pyłek kwiatowy zwiększa witalność i poprawia jakość plemników. Dzienne spożycie nie powinno przekraczać ok. dwóch łyżeczek, można go dodawać np. do sałatek.

Panowie powinni też popijać herbatki, które wspomagają płodność. Poleca się napary z żeń-szenia, który stosuje się w chińskiej medycynie. Pomocne mogą okazać się również herbaty sporządzane według aptecznej receptury. Wystarczy o jej przygotowanie poprosić farmaceutę.

Zioła wspierające płodność – część pierwsza – TUTAJ

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Weronika Tylicka

dziennikarka, związana od początku z magazynem Chcemy Być Rodzicami