fbpx
Przejdź do treści

Sia: „W zeszłym roku adoptowałam dwóch synów. Mieli wtedy 18 lat”

Sia jest gwiazdą, która niechętnie dzieli się swoją prywatnością – zwykle nie pokazuje nawet swojej twarzy. Kilka dni temu podzieliła się jednak wiadomością o powiększeniu rodziny. Piosenkarka adoptowała w ostatnim roku dwóch 18-letnich chłopców!

Gwiazda opowiedziała o swoim doświadczeniu zaledwie kilka dni temu. W trakcie kilku rozmów z mediami padały ważne słowa – ważne w takim sensie, że pokazały, jak dużą rzecz Sia zrobiła. Niewątpliwie zmieniła bieg życia dwóch młodych mężczyzn.

Adopcja – Sia dostrzega jej potencjał

W zeszłym roku adoptowałam dwóch synów. Mieli 18 lat, obaj mają teraz 19. Wyrastali już z systemu opieki zastępczej i tak, kocham ich – opowiedziała w wywiadzie dla SiriusXM. Zapytana, dodała też, że chłopcy dość trudno znoszą kwarantannę, ale robią w tym czasie dobre dla siebie rzeczy, m.in. związane z edukacją.

W kolejnej rozmowie, tym razem radiowej, powiedziała: Mam obsesję na punkcie teorii przywiązania (…) Zdecydowałam, że prawdopodobnie mogę pomóc w naprawieniu więzi, ponieważ to jest coś, bo robiłam przez ostatnie pięć lat i uczyłam się o tym – powiedziała w wywiadzie dla Kyle and Jackie O.

Każdy z tych chłopców żył w około 18 domach w ciągu 18 lat i nigdy nie mieli żadnej stabilizacji (…) Mieli ekstremalnie traumatyczne życia, a ja miałam środki, żeby ich adoptować i dać im możliwości do poradzenia sobie z traumami oraz każdą terapię pomocną w problemach i trudnościach, z którymi się mierzą.

Sia nie wyjawiła imion swoich synów, ani nie powiedziała nic więcej w tym temacie. Wciąż zachowała więc wiele prywatności, lecz to, co wyjawiła, niewątpliwie daje sporo do myślenia. Pokazuje, że twórczyni światowych hitów niezwykle mądrze myśli o innych i wie, jak wykorzystać swoje pieniądze oraz sławę.

Bez owijania w bawełnę!

Oby był to kolejny krok, który pozwoli w bardziej otwarty sposób mówić o adopcji. Niedawno pisaliśmy o małej Magnolii – dziewczynka została twarzą marki Gerber na najbliższy rok. Jest to pierwszy przypadek w historii, kiedy to adoptowane dziecko wygrało organizowany w związku z tym konkurs. Im więcej takich akcentów, tym tabu związane z adopcją będzie mniejsze – jakie jest Twoje zdanie w tym temacie?

Źródła: dailymail / cnn.com

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".