fbpx
Przejdź do treści

Seks w ciąży – można, czy nie?

Seks w ciąży
fot.123rf

Oto pytanie, które zadawali i zadają sobie przyszli rodzice na całym świecie. W języku miłości odpowiedź zawsze brzmi: oczywiście. Często zagłuszana przez obawy – słusznie?

Ochota na seks w ciąży

Listę seksualnych wątpliwości pary spisują już po wyjściu z gabinetu lekarskiego. Usłyszawszy, że za kilka miesięcy na świat przyjdzie ich potomek, 50% mam, które nie doświadczyły jeszcze macierzyństwa, odgrodzi się od partnera poduszkami. 75% panów położy tę z numerem 1 i pewnie najgrubszą. Takie są fakty. Z faktami się nie walczy i nie dyskutuje. Tak samo jak z tym, że w jakiś sposób ciężarna jest ciężarną. Dlatego seks pozostaje seksem, wbrew pozorom i wewnętrznym oporom to najbardziej naturalna ludzka aktywność pod słońcem i nie warto z niej rezygnować.

Statystycznie rzecz biorąc, to ciężarne kobiety częściej inicjują seks – badania pokazują, że zbliżenie interesuje je wtedy dwa razy bardziej niż przed ciążą. Potwierdzono również, że większość przyszłych rodziców unika seksu jak ognia, jeśli się kochają, to intymne chwile przypadają średnio rzadziej niż raz na tydzień. Z drugiej strony, niektórzy zakochują się w seksie. Buzujące hormony sprawiają, że tête-à-tête trwa i trwa.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl