fbpx
Przejdź do treści

Sekret męskiej płodności? Składniki na wagę złota!

Prosperm męska płodność
fot. 123rf.com

Jako aktywny zawodowo farmaceuta spotykam się niezwykle często z narastającym problemem obniżonej płodności wśród mężczyzn. To właśnie drzwi mojej apteki są często pierwszymi, do których pukają oni, poszukując preparatu skutecznie poprawiającego jakość nasienia.

Mgr farmacji Roman Cyfra

Mimo ogromnego rynku suplementów w Polsce, do tej pory niestety nie byłem w stanie zaproponować tym mężczyznom takiego, który pomógłby z dobrym efektem spełnić ich oczekiwania. Szukaliśmy bezpiecznych substancji działających antyestrogenowo, czyli blokujących receptor estrogenowy, co zwiększa wydzielanie wewnątrzkomórkowego testosteronu. Podawany zewnętrznie testosteron zmniejsza spermatogenezę, ale ten naturalny (wewnątrzkomórkowy) – zwiększa.

SKŁADNIKI NA MEDAL

Po analizie szeregu prac naukowych, w których poszukiwano substancji o działaniu antyestrogenowym, wybraliśmy ekstrakt wodny z korkowca amurskiego. Jest to zagęszczony wyciąg wodny stosowany od lat w medycynie chińskiej jako lek przeciwzapalny, przeciwwirusowy, a także jako składnik mieszanek poprawiających męską płodność. Korzystne jest synergistyczne długotrwałe działanie preparatu obniżające poziom cukru, co ułatwia zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej (osoby
otyłe często mają gorsze parametry nasienia).

Kolejną ważną substancją jest glutation, czyli naturalny trójpeptyd występujący w każdej komórce. Jego ilość wraz z wiekiem komórki maleje, a podkreślmy, że jest to najmocniejszy, podstawowy antyoksydant. Podawany systematycznie poprawia samopoczucie, wzmacnia energię witalną, a przede wszystkim zdecydowanie poprawia jakość ejakulatu.

Trzecim składnikiem jest wyciąg z kwiatostanów i liści głogu, który ma za zadanie poprawić ukrwienie jąder. Do czynników ryzyka obniżenia płodności męskiej należy siedzący tryb życia (np. praca informatyka czy kierowcy). Poprawiając ukrwienie, minimalizujemy skutki ucisku i przegrzania męskich narządów.

W nowej wersji ProsperM® pro wzbogaciliśmy skład o organiczny związek selenu – L-selenometioninę. W przeciwieństwie do związków nieorganicznych, jak (stosowany w innych suplementach) selenian sodu, L-selenometionina jest bardzo dobrze przyswajalna z układu pokarmowego. Selen zdecydowanie poprawia ruchliwość plemników.

JAKOŚĆ, SKUTECZNOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO

Do stworzenia ProsperM® użyliśmy wyłącznie koniecznych składników. Każdy zbędny dodatek stwarza ryzyko interakcji, kiedy dwie lub więcej substancji zawartych w preparacie wiąże się wzajemnie czy wytrąca w kwaśnym środowisku żołądka.
Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że był to dobry wybór. Znaczna poprawa jakości nasienia występuje u większości mężczyzn, a jednocześnie mamy wysoki wskaźnik ciąż (25%).

Innowacyjny w swoim składzie preparat ProsperM®, w którego tworzeniu brałem udział dosłownie od pierwszej tabletki, to realna szansa na spełnienie marzeń o posiadaniu potomstwa w przypadku niepłodności męskiej. Skuteczność wykorzystanych do jego powstania składników została potwierdzona naukowo, a połączenie ich w jedną tabletkę zapewnia optymalne wzmocnienie działania.

Jako osoba odpowiedzialna za linię produkcyjną gwarantuję, że ProsperM® został stworzony z zachowaniem wszelkich zasad dobrej praktyki farmaceutycznej.

WARTO WIEDZIEĆ

Jako ciekawostkę podam, że w lutym czasopismo „Medical Research” opublikowało badanie o skutecznym działaniu przeciwwirusowym korkowca amurskiego wobec Cov-19 w warunkach laboratoryjnych, ale nie znamy niestety żadnych efektów badań klinicznych.

Stres zawsze jest szkodliwy, a szczególnie przy planowaniu potomstwa, więc życzę dużo zdrowia i spokoju w tych trudnych czasach.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.