fbpx
Przejdź do treści

Sci-fi współczesnej embriologii

Sci-fi współczesnej embriologii
fot.Pixabay

Jeszcze 50 lat temu klasyczne IVF pozostawało w sferze marzeń niepłodnych par i wyobraźni pisarzy SF, a teraz jest standardową praktyką kliniczną we wszystkich rozwiniętych gospodarczo krajach.

Ostatnie 30 lat to czas rozkwitu badań nad leczeniem niepłodności, dzięki czemu jesteśmy w stanie pomóc prawie każdej parze borykającej się z niepłodnością, a bardzo często z ciężkimi problemami z płodnością do niedawna klasyfikowanymi jako „bezpłodność”. Poniżej przedstawiamy 5 subiektywnie wybranych największych przełomów we współczesnej embriologii.

EmbryoScope/Primo Vision

Cyfrowe systemy do hodowli i całodobowego monitorowania zarodków robią prawdziwą furorę wśród par przystępujących do IVF. Technologia stworzona została przede wszystkim w celu lepszej oceny rozwoju zarodków, tak by móc wybrać dwa najlepiej rokujące do transferu. Stosowany (najczęściej za dopłatą) przez dobre kliniki.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Karina Sasin

Naukowczyni, aktywistka na rzecz praw reprodukcyjnych. Redaktor Naukowa "Chcemy Być Rodzicami". Wielokrotna stypendystka m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych, Rządu USA (NIH) i Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci. Organizatorka konferencji International Meeting on MRKH Syndrome. Po godzinach miłośniczka cukiernictwa i dalekich podróży ;-)