fbpx
Przejdź do treści

Sam na sam

wakacje
fot. 123rf.com

Wakacje to chwila dla siebie, czas, by złapać oddech i dystans do tego co na co dzień. Kilka dni czy tygodni nie wydaje się jednak łatwe i bezstresowe, gdy próbujecie powiększyć rodzinę, a wokół biegają pary z dziećmi. Gdzie pojechać, by pobyć z dala od takich widoków? Mamy dla was kilka sugestii.

Polska

Fulinowo

Polskie wybrzeże kojarzy się z hordami turystów i uprawianym przez nich „parawaningiem”, tymczasem wciąż można tam znaleźć nieoblegane punkty. Jednym z nich jest odludne, położone na granicy Helu i Jastarni Fulinowo. Zdaniem miejscowych i przybyszy to miejsce, gdzie panuje święty spokój. Widoki na puste białe plaże przekonują, że warto tam zajrzeć.

Mazury Garbate – Puszcza Borecka

Leśny kompleks zajmujący ok. 250 km2. Cichy, pamiętający dawne dzieje, wciąż dziki i nieodkryty. Brzmi nieźle, prawda? Grądy i bory, torfowiska, jeziora polodowcowe – a to wszystko na dwustumetrowych zielonych wzgórzach. Łatwo spotkać tam lisy, rysie czy dziki, choć największą atrakcją puszczy są żyjące na wolności żubry. Zajmujący się nimi ośrodek w Wolisku pozwala je podglądać. Siedlisko jest otwarte dla turystów między majem a wrześniem. Łatwo więc zaplanować odwiedziny po rozpoczęciu roku szkolnego.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl