fbpx
Przejdź do treści

Rusza kampania „Wrocławianko, oceń swoją płodność”

Rusza kampania „Wrocławianko, oceń swoją płodność”
fot. materiały prasowe

Niepłodność budzi wiele emocji, czasem nawet strach. W zdecydowanej większości przypadków obawy wywołuje niewiedza i lęk przed zadawaniem pytań. Dlatego Klinika Leczenia Niepłodności Polmedis od 8 marca rusza z akcją „Wrocławianko, oceń swoją płodność”, podczas której będzie można wziąć udział w bezpłatnym badaniu USG i skonsultować się ze specjalistą, który ustosunkuje się do kwestii płodności i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Akcja trwa do końca marca.

Świadomość problemu niepłodności i jego zrozumienie to podstawa sukcesu. Pierwszym etapem do jego osiągnięcia jest rozmowa z lekarzem oraz badanie ginekologiczne, w tym USG – jego wyniki mogą dać pierwszy obraz przyczyn niepłodności.

Kampania „Wrocławianko, oceń swoją płodność” umożliwia kobietom zrobienie pierwszego kroku w diagnostyce niepłodności. Klinika Polmedis, chce budzić świadomość wśród przyszłych i obecnych mam na temat niepłodności i tego, że można ją leczyć.

Niepłodność nie jest żadną ułomnością, ani nawet przewlekłą chorobą wymagającą terapii do końca życia. To jest odmienność od par, które nie mają problemu z naturalnym zajściem w ciążę. Ta odmienność w zdecydowanej większości nie spowoduje braku potomstwa – podkreśla doktor Artur Polak, dyrektor Kliniki Polmedis.

Kilka słów o niepłodności

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o niepłodności możemy mówić, kiedy po roku starań, przy regularnym współżyciu i bez stosowania środków antykoncepcyjnych, kobieta nie może zajść w ciążę. Problem niepłodności dotyka aż 1/4 par starających się o dziecko.

Pamiętajmy, że wyróżniamy dwa rodzaje niepłodności: niepłodność pierwotną – kiedy kobieta nigdy nie była w ciąży oraz niepłodność wtórną – kiedy kobieta była w ciąży zakończonej porodem, poronieniem lub ciążą pozamaciczną i nie może zajść w ciążę ponownie.

Problemy z zajściem w ciążę u kobiet związane m.in z: czynnikiem jajnikowym, jajowodowym czy macicznym.

Pamiętajmy, że postawienie prawidłowej diagnozy o przyczynę niepłodności wymaga zaangażowania, szczerości i motywacji ze strony obojga partnerów.
Przyczyna niepłodności może leżeć również po stronie mężczyzny i jest to tzw. czynnik męski (nieprawidłowe parametry nasienia lub brak plemników).

W ocenie przyczyn niepłodności wyróżniamy również czynnik genetyczny oraz tzw. niepłodność idiopatyczną – niemożność zajścia w ciążę, pomimo prawidłowych wyników badań diagnostycznych.

Jak zapisać się na bezpłatne badanie i konsultację?

Kampania „Wrocławianko, oceń swoją płodność” trwa od 8 marca do 31 marca. Aby wziąć udział w kampanii wystarczy zadzwonić do Kliniki Polmedis (+48 71 339 83 62), skorzystać z hasła „bezpłatne badanie” i umówić się na wizytę w dogodnym terminie.

Klinika Polmedis mieści się we Wrocławiu, przy ulicy Partynickiej 45.
Rekomendujemy, aby na spotkanie z lekarzem zabrać wszelką dokumentację medyczną (wyniki badań, wypisy ze szpitali itp.).

O Klinice

Klinika Polmedis we Wrocławiu działa od 1998 roku. Od 2002 wdrożona jest tutaj metoda leczenia niepłodności zapłodnieniem pozaustrojowym – in vitro (IVF). Klinika jest pionierem na rynku dolnośląskim w leczeniu metodą in vitro. To tutaj przyszło na świat pierwsze na Dolnym Śląsku dziecko urodzone w wyniku zastosowania zapłodnienia pozaustrojowego metodą ICSI oraz po podaniu mrożonych zarodków, a także w wyniku zastosowania gamet od anonimowych dawców. Strategią Kliniki Polmedis jest obiektywne rozpoznanie przyczyn niepłodności na podstawie wnikliwego wywiadu, badania przedmiotowego oraz specjalistycznych, ale w miarę możliwości jak najmniej inwazyjnych, badań dodatkowych.

Więcej o klinice pod linkiem: KLIK

Więcej o przyczynach niepłodności pod linkiem: KLIK

Aby wstępnie sprawdzić, czy problem niepłodności dotyczy również nas, warto odpowiedzieć sobie na poniższe pod linkiem: KLIK

Udzielenie pozytywnej odpowiedzi na jedno z pytań, oczywiście nie musi wprost świadczyć o problemach z płodnością, jednak konsultacja z lekarzem pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości, a także wskaże kierunek dalszych działań.


Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane przez podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.