Przejdź do treści

Rozterki nastoletniej matki

Cathy Glass od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi rodzinę zastępczą.
To także autorka kilkudziesięciu bestsellerowych książek, w których opowiada historie wybranych podopiecznych. W “Nie zabierajcie mi dziecka” opisuje losy ciężarnej siedemnastolatki, która trafia pod jej dach. To wzruszająca historia o kobiecej przyjaźni i wsparciu. Dostępna w księgarniach od 15. kwietnia.

Tuż przed przybyciem Jade, Cathy ogarnia niepokój: nigdy wcześniej nie zajmowała się ciężarną nastolatką. Niestety, we wszystkich rodzinach zastępczych specjalizujących się w tego rodzaju pomocy, nie ma na razie miejsca. Dziewczyna w siódmym miesiącu ciąży, jest w rozpaczliwej sytuacji. Potrzebuje wsparcia i opieki doświadczonej osoby. Po porodzie Jade pragnie zatrzymać córkę, lecz przecież sama jest niemal dzieckiem  i z trudem radzi sobie z obowiązkami, które pojawiły się wraz z przyjściem na świat Courtney. Niestety, ignoruje także ostrzeżenia i rady. Wkrótce popada w konflikt  z prawem, przyłapano ją na kradzieży w centrum handlowym. Wychodzą na jaw również inne przewinienia, co w konsekwencji grozi jej odebraniem dziecka. Cathy wie, że Jade bardzo kocha córeczkę. Obawia się jednak, że nie zdoła na czas uświadomić dziewczynie jak wiele może stracić.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Fragment książki:
„- Czy powiesz im, że się zmieniłam? Wytłumacz, że wiem, co źle zrobiłam, i że bardzo mi przykro. To się już nie powtórzy. Obiecuję. Powiedz im, że kocham Courtney. Proszę. Jeśli dadzą mi drugą szansę, będę najlepszą matką na świecie. Tylko nie pozwól, żeby zabrali mi dziecko. Błagam!”
 
Cathy Glass – pisząca pod pseudonimem brytyjska autorka bestsellerów. Ma dwudziestopięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu rodziny zastępczej, a swoją pracę opiekuna łączy z pisarstwem. W swoich książkach opowiada historie wybranych podopiecznych.
 

 

Tytuł: „Nie zabierajcie mi dziecka”

Autor: Cathy Glass

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena detaliczna: 34,90 zł

 

materiały prasowe / Business & Culture

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.