fbpx
Przejdź do treści

Rozenek będzie miała dziecko – kolejne z in vitro

Państwo Majdan zwariowali ze szczęścia, ale cały czas dmuchają na zimne – fot. Facebook, Radosław Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan jest w ciąży. O tym, że para spodziewa się dziecka, poinformował podczas koncertu 15 grudnia, przyjaciel Małgorzaty i Radosława, lider zespołu „IRA” Artur Gadowski. Chwilę później, radosną nowinę potwierdził obecny na koncercie przyszły tata – Radosław Majdan.

Małgorzata Rozenek-Majdan będzie miała dziecko!

Informacja o tym, że Małgorzata Rozenek-Majdan jest w stanie błogosławionym zaskoczyła, ale przede wszystkim ucieszyła niemalże wszystkich fanów i przyjaciół pary. Majdanowie o tym, że starają się o dziecko, mówili już od dawna. Nie ukrywali również faktu, że jedyną metodą, która może okazać się skuteczna jest in vitro.

Majdanowie od pewnego czasu regularnie pojawiali się w klinice leczenia niepłodności, w której walczyli o swoje upragnione, wspólne potomstwo. Małgorzata kilka miesięcy temu wyznała, że choć oboje są zdeterminowani, to powoli tracą nadzieję, a myślenie o trzecim dziecku zaczyna wygasać. Para zapowiedziała, że daje sobie czas do końca 2019 roku, a w przypadku bezowocnych starań zacznie myśleć o adopcji.  Jednak się udało – Gratulujemy!

W jednym z wywiadów dla TVN gwiazda wyznała:

„Do 12 tygodnia, po zapłodnieniu in vitro staramy się nie cieszyć tym faktem, bo wiemy, że wszystko się może jeszcze wydarzyć. Ja muszę przyznać, że u mnie się to wydarzyło i to dwa razy. To jest straszne, bo z jednej strony masz ogromną radość i bardzo się cieszysz, chcesz się z tym podzielić ze wszystkimi, z rodzicami, ale wiesz, że to nie ma sensu. Nawet twój mąż się z tego nie cieszy, bo nie może, nie wie, jak to się skończy.”

Dodała również:

„Niestety, nadal jest to bardzo, bardzo droga procedura. Narasta we mnie bunt, bo my, osoby, które muszą skorzystać z tej procedury, też odkładamy pieniądze na Narodowy Fundusz Zdrowia. Ja nie mogę liczyć na moje państwo. Co więcej, czuję się szykanowana, ja i tysiące innych ludzi czujemy się krytykowani za chorobę, którą mamy, bo to jest choroba.”

fot. https://www.facebook.com/radoslawmajdanofficial/

Walka z rządem o in vitro

Małgorzata, czyli jedna z popularniejszych celebrytek w Polsce, zwana również „Perfekcyjną Panią domu”, wychowuje dwóch synów z małżeństwa z Jackiem Rozenkiem. Gwiazda nigdy nie ukrywała, że jej dzieci zostały poczęte dzięki metodzie in  vitro. Starszy syn Stanisław, urodził się w 2006 roku, a młodszy Tadeusz w 2010 roku.

Małgorzata wielokrotnie powtarzała, że zapłodnienie in vitro jest bliskie jej sercu, dlatego też kilka miesięcy temu rozpoczęła walkę z rządem o prawa do metody in vitro. Odwiedziła również Sejm i pojawiła się na Kongresie Praw Obywatelskich. Małgorzata Rozenek-Majdan jest także autorką poruszającej książki „In vitro rozmowy intymne”, która wywołała wielkie poruszenie i jeszcze wciąż w naszym kraju budzi wiele kontrowersji.

Autorka: Klaudia Kierzkowska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.