fbpx
Przejdź do treści

Rodzice zmuszający dzieci do wegańskiej diety będą zamykani w więzieniach?

Weganizm dla dzieci

Włoska posłanka zaproponowała ustawę przewidującą 7 lat pozbawienia wolności za wykluczenia z ich jadłospisu mięsa i nabiału.

Świadomy wybór

Elvira Savino z konserwatywnej partii Forze Italia uważa, że czas pogrozić obywatelom – weganinom. Jak przekonuje, w diecie wegańskiej brakuje kluczowych dla rozwoju dziecka – żelaza, cynku, wapnia oraz witaminy D. A świadczą o tym  wypadki, mające miejsce przez ostatnie półtora roku we Włoszech. Czwórka dzieci z niedożywienia trafiła do szpitala. – Nie mam nic przeciwko weganom i weganizmowi tak długo, jeśli jest to świadomy wybór dorosłych. Absurdalne wydaje mi się to, że niektórzy rodzice wbrew woli własnych dzieci fanatycznie i niemal religijnie nalegają na dietę wegańską bez odpowiedniej wiedzy naukowej i konsultacji z lekarzem – wyjaśnia Savino.

Kara za niedożywienie

Gdyby ustawa weszła w życie rodzice niedożywionych dzieci spędziliby rok za kratkami, tych z problemami zdrowotnymi – cztery lata, zaś w sytuacji śmierci malucha – będzie to siedem lat. Debata nad propozycją posłanki może rozpocząć się jeszcze przed końcem 2016 r. Wbrew temu, co mówi Włoszka, American Dietetic Association uważa, że odpowiednio skomponowana dieta wegańska może być dobra dla najmłodszych.  

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl