fbpx
Przejdź do treści

Pytania przed in vitro

Niepłodność dotyka tysiące osób każdego roku. Zanim jednak rozważy się zapłodnienie in vitro (IVF), należy zadać kilka ważnych pytań i po znalezieniu na nie odpowiedzi, podjąć decyzję.

Czy klinika bierze pod uwagę bezpieczeństwo?

Obecnie kliniki działają na postawie ustawy o leczeniu niepłodności, więc muszą spełniać wymagane standardy. Warto jest jednak zapytać, jakie procedury dotyczące bezpieczeństwa zarodków stosują. Niektóre z klinik spełniają ostrzejsze kryteria niż nakładane przez ustawę. Stosują nowocześniejsze metody i techniki bezpieczeństwa.

Czy wybierasz odpowiedniego lekarza?

W trakcie poszukiwań przede wszystkim warto zwracać uwagę na endokrynologów rozrodu, którzy wiedzą jak radzić sobie z różnymi zaburzeniami, w tym niepłodnością. Powinni mieć oni duże doświadczenie, zarównopo klinicznej i naukowej stronie niepłodności, w szczególności, zapłodnieniach  in vitro.

Po znalezieniu lekarza, należy zapytać go o przewidywany czas leczenia.  Przeciętnie, od pierwszego spotkania do momentu transferu zarodka a w związku z tym zajścia w wymarzoną ciążę, trwa ono około 5 miesięcy. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie każdy zabieg kończy się sukcesem.

Jakie są koszty?

Gdy chodzi o pieniądze, należy spodziewać się od 5 000 do 10 000 złotych za jeden zabieg, w zależności od dodatkowych badań, zabiegów lub lekarstw. Najlepiej zapoznać się z ofertą tak wielu klinik, jak to możliwe i dzięki temu wybrać idealną dla siebie propozycję. Często kliniki robią promocyjne oferty lub pakiety pozwalające określić koszty z góry

Czy wybrana klinika ma dostęp do najnowszych technologii?

Im klinika ma więcej do zaoferowania, tym zaufanie i pewność w stosunku do niej również są większe.  Jeśli lekarze i zespół, którzy zajmują się leczeniem, pogłębiają non – stop swoją wiedzę oraz wprowadzają nowe metody i technologie, istnieje spora szansa, że trafiło się w naprawdę dobre ręce.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl