fbpx
Przejdź do treści

Projekt ustawy in vitro został wycofany!

Na sejmowej stronie internetowej pojawił się oficjalny komunikat o wycofaniu projektu ustawy. Nikt nic nie wie.

Szokująca informacja o wycofaniu projektu pojawiła się na stronie internetowej nagle. Zaskoczyła wszystkich. Godzinę wcześniej poseł Jan Klawiter, wnioskodawca projektu przekonywał nas, że ustawa będzie miała dalszy bieg legislacyjny, a on sam jest spokojny o jej losy. Zaraz po pojawieniu się informacji na stronie spytaliśmy go komentarz, odpowiedział, że nic na ten temat nie wie.

W biurze przewodniczącego Komisji Zdrowia również nic nie wiadomo, i tam również informacja o wycofaniu projektu była zaskoczeniem.

Dlaczego?

Projekt upadł za sprawą kilku posłów Kukiz’15, którzy jako kolejni wycofali swoje podpisy pod dokumentem.

Pierwotnie projekt nowelizacji ustawy o in vitro miał być projektem obywatelskim. Nie udało się jednak znaleźć wystarczającej liczby podpisów (100 tys.). Jan Klawiter zaczął szukać sprzymierzeńców wśród posłów, ci najpierw podpisali ustawę. Jednak, jak tłumaczy dział prasowy Kukiz’15 – Po konsultacjach z mieszkańcami i swoimi wyborcami część z nich wycofała swoje poparcie.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.